Fatih'te cinayet ve linç

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Fatih’te İsmailağa Camii’nin emekli imamı Bayram Ali Öztürk bıçaklanarak öldürüldü. Öztürk’ü bıçaklayan kişi de öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih İsmailağa Camii imamı Bayram Ali Öztürk (54), cami içinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırı sonrasında cami cemaati, kaçmaya çalışan zanlıyı linç ederek öldürdü.
Edinilen bilgiye göre olay Fatih Çarşamba’da bulunan İsmailağa Camii’nde meydana geldi. Sabah namazının kılınmasının ardından rutin olarak yapılan sohbet sırasında, cemaatin arasından kalkarak imam Bayram Ali Öztürk’ün yanına yaklaşaran ve isminin Mustafa Erdal (26) olduğu öğrenilen kişi "Hocam banada dua edermisin" dedi. Bu sırada saldırgan gazete kağıdına sardığı bıçağı üzerinden çıkarak imam Öztürk’e saldırdı. Kalbine aldığı bıçak darbeleriyle yaralanan Öztürk, cemaat tarafından Özel Medical Park Hastanesi’ne kaldırdı. Hemen ameliyata alınan Öztürk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın şokuyla galeyana gelen cemaat, zanlıyı yakalayarak cami içinde liç ederek öldürdü. Olayın ardından bölgede gergin dakikalar yaşanırken, caminin bulunduğu bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevkedildi.

Öte yandan yaşamını yitiren Bayram Ali Öztürk’ün çok sayıda seveni Medical Park Hastanesi’ne akın etti. Çevik kuvvet polisi kalabalıklaşan hastane önünde de güvenlik önlemi aldı. Bir süre sonra İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’da hastaneye geldi. Cerrah hastane girişinde basın mensuplarının sorularını cevaplamazken, emniyetten olayla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"3 Eylül 2006 günü sabah namazına mütakip yapılan sohbet esnasıda camiide sohbet yapan imam Bayram Ali Öztürk, bir şahıs tarafından "Allah" diye bağırarak kalbininin üzerinden bıçaklanması neticesinde Medical Park Hastanesi’nde ameliyata alınmıştır. Ancak Öztürk yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Bıçaklayan kişi ise Öztük’ü bıçakladıktan sonra kafasını mihraba vurmaya başlamış ve hayatını kaybetmiştir. Bıçaklayan kişinin isminin ise Mustafa Erdal olduğu tespit edilmiştir."

Hastane önünde ve olay yerinde gergin bekleyiş devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious