Fatih'te ahşap bina kül oldu

Fatih'te ahşap bina kül oldu .7203
  • Giriş : 04.02.2008 / 01:29:00

Fatih'te tarihi bina, elektrik kontağından çıkan yangın sonucu oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alev alev yanan bina, itfaiye ekiplerinin çalışması neticesinde kısa sürede söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre olay, Kocamustafapaşa Marmara Caddesi üzerinde saat 22.00 sularında meydana geldi. Tarihi ahşap bina, elektrik kontağından çıkan kıvılcım nedeni ile alev aldı. Alevlerin tüm yapıyı sardığını gören çevre sakinleri olay yerine itfaiye ve ambulans ekiplerini çağırdı. İtfaiye ekipleri merdiven aracınının yardımıyla alevlere müdahale etti. Yere düşen molozlar, itfaiye erlerine büyük tehlike yaşattı. Söndürülen yangında bina küle döndü. Yangın esnasında küçük çaplı göçük yaşandı. Alevlerin ortasında kalan kedi, itfaiye eri tarafından kurtarıldı. Sıkılan su ile sırılsıklam olan kediye, mahalleli sahip çıktı. Olayı meraklı gözlerle izleyen çevre sakinlerinden birkaçı yangın anını cep telefonu ile görüntüledi.

İtfaiye ekiplerine, "yangını söndürün" diye bağıran yanan binanın yanındaki yapının sahibi Ahmet Sönmez, "Yangın galiba elektrik kontağından çıktı. Benim binam ahşap bina değildi. Ama yanımdaki bina ahşaptı." dedi.

Görgü tanığı Yüksel Tekgöz, "Yangını ilk gören bendim. Olay sonrası hemen itfaiye ve 112 hızır acil ekiplerine haber verdim. Yanan bina tarihi bir yapıydı. Çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious