Fatih'te soba faciası: 1 çocuk öldü

Fatih'te soba faciası: 1 çocuk öldü.11458
  • Giriş : 19.02.2008 / 21:27:00

Fatih'te kar topu oynadıktan sonra evde ısınmak için soba yakan 3 çocuktan biri, çıkan yangın sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih'te kar topu oynadıktan sonra evde ısınmak için soba yakan 3 çocuktan biri, çıkan yangın sonucu hayatını kaybetti. Çocuğunun öldüğünden bilgisi olmayan Baba, çocuğunun cesedinin evden çıkarılışını kaygısız gözlerle izledi.

Edinilen bilgiye göre, olay, Karagümrük Keçeci Karabaş Mahallesi Melek Hoca Caddesi No 38 Daire 1'de saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Bahadır Ege, Ömer Faruk Daşıyıcı (7) ve isminin Mustafa olduğu öğrenilen çocuklar bahçede kar topu oynadıktan sonra evde ısınmak için soba yaktı. Sobayı tutuşturmak için gazete yakan çocuklar, yanan kağıdı halıya düşürdü. Halı birden alev aldı. Alevlerin bir anda yükseldiğini gören çocuklar panik yaptı. Eve ısınmak için misafir olarak gelen Ömer Faruk Daşıyıcı, önce yoğun dumandan etkilenerek bayıldı. Daha sonra yanarak, feci şekilde can verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kısa müdahalenin ardından yangını söndürdü. Yangında bir çocuğun öldüğü haberini alan apartman sakinleri ölen çocuğun kendi çocuğu olduğunu zannederek, sinir krizleri geçirdi. Ağlamaklı gözlerle, koşarak, olay yerine gelen olayda yaralanan çocukların annelerinden biri, vatandaşlarca güçlükle sakinleştirilebildi. Kısa süre sonra ölen çocuğun Küçük Ömer Faruk olduğu belirlendi. Olay yerine gelen Ömer Faruk'un babasına acı haber polis tarafından verilmedi. Kimin öldüğünü merak eden acılı baba kapının önünde dakikalarca sakin bir şekilde bekledi. Acılı baba çocuğunun cesedi çıktığı anda ise ambulansa konulan cesedi kaygısız gözlerle izledi.

Olay yerine gelip, inceleme yapan Cumhuriyet Savcısı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious