Fatih'te yangın büyük panik yaşattı

Fatih'te yangın büyük panik yaşattı.33462
  • Giriş : 16.01.2009 / 08:20:00

Fatih'te, bir binanın zemin katında elektrikli battaniyeden yangın çıktı. Alevler daireyi sarınca binada can pazarı yaşandı. Alevler arasında mahsur kalan 2 kişiyi vatandaşlar camları kırarak kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üst katlarda uzun süre kurtarılmayı bekleyen 2 kötürüm vatandaş ile çok sayıda bina sakininin imdadına itfaiye ekipleri yetişti.
Edinilen bilgiye göre, Fatih Şehremini Kaşıkçı Mektebi Sokak üzerinde bulunan 3 katlı binanın zemin katındaki dairede, daire sakinleri uyurken elektrikli battaniyeden yangın çıktı. Alevler daireyi sarınca, içerde uyumakta olan 3 kişi alevlerin ulaşamadığı odaya sığınarak sokak sakinlerinden yardım istedi. Vatandaşlar, pencerelerin parmaklıklarını demir makasıyla kesip, camları kırarak mahsur kalan 3 kişiyi kurtardı. Üst katlarda yaşayan ve dumandan etkilenen vatandaşlar ise itfaiyenin olay yerine intikal etmesini bekledi. Yangın yerine gelen itfaiye ekipleri önce alevleri bastırmaya çalıştı. Daireyi kaplayan alevler söndürüldükten sonra, merdiven açılarak üst katlarda mahsur kalan 2 kötürüm vatandaş ile çok sayıda bina sakini kurtarıldı. Dumandan etkilenenler ambulanslara taşınarak sağlık ekiplerine teslim edildi. İtfaiyenin çalışmalarının ardından sokakta yaşanan panik de son buldu. Polis ekipleri de yangın mahallinde incelemelerde bulundu.

Dairede mahsur kalanları kurtarmaya çalışanlar arasında olan Serdar Dağ, yangının elektrikli battaniyeden çıktığını ifade ederek, "Binadaki çığlıkları duyunca sokağa indim. Dairede yaşayanları pencerelerin demirlerini kırarak kurtardık. Üst katlarda mahsur kalanlar da vardı." dedi. Dumandan etkilenen vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*