Fatma Kurtulan'ın kocası her ay devletten para alıyor Niye?

Fatma Kurtulan'ın kocası her ay devletten para alıyor Niye?.15434
  • Giriş : 13.11.2007 / 14:46:00
  • Güncelleme : 13.11.2007 / 15:06:59

Salman Kurtulan’a 16 yıldır tarımsal kredi ve doğrudan gelir desteği ödendiği belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK’nın Maliye Bakanı olarak anılan ve adı kamuoyuna “DTP Van milletvekili Fatma Kurtulan’ın eşi” sıfatıyla yansıyan Salman Kurtulan’a 16 yıldır tarımsal kredi ve doğrudan gelir desteği ödendiği belirlendi. “Piro" kod adlı Salman Kurtulan’ın en son doğrudan gelir desteği ödemesini Dağlıca saldırısından hemen önce ATM’den çektiği öğrenildi.

ZİRAAT BANKASINDAKİ HESABI AKTİF

Kurtulan'ın banka hesapları Habertürk'te Ahmet Erhan Çelik ve Murat Sabuncu’nun hazırlayıp sunduğu MakroMikro programındaki özel haberle gündeme geldi. Programda aktarılan bilgilere göre Salman’ın 1991 yılında Ziraat Bankası Kahramanmaraş Pazarcık Şubesi’nde açtırdığı hesap halen aktif bulunuyor.

Devlet de 1992’de PKK’ya katılan Salman’a 16 yıldır düzenli tarım kredisi ve doğrudan gelir desteği ödüyor. Paranın ise ağırlıkla Adana Ziraat Bankası şubelerinin ATM’lerinden çektiği belirlendi.

HAYATTA OLDUĞUNU NASIL KANITLADI

Çiftçilerin doğrudan gelir desteği alabilmek için çiftçi olduklarına ilişkin belgeleri her yıl yenileyip hayatta olduklarını da kanıtlamaları gerekiyor. İstihbarat verilerine göre Salman 1999 yılında Türkiye’den kaçarak Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yerleşiyor. Aradaki yıllarda çiftçilik belgelerini nasıl yenilediği ise bilinmiyor. Banka kayıtları Salman’ın Kahramanmaraş Pazarcık ilçesine bağlı Salmanıpak köyünde 20 Aralık 1962 tarihinde doğduğunu gösteriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious