Fatma teyzeye çarpan sürücü tutuklandı

Fatma teyzeye çarpan sürücü tutuklandı.7119
  • Giriş : 21.02.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 21.02.2008 / 00:26:32

Ön camı karla kaplı minibüsle bir kadının ölümüne sebebiyet veren zanlı, tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli'de, ön camı karla kaplı minibüsle bir kadının ölümüne sebebiyet veren ve gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlı, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın üst mahkemeye yaptığı itiraz sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, önceki gün (pazartesi) sabah saatlerinde Doktorlar Caddesi girişinde meydana gelen kazada, İ.Ü.O idaresindeki 20 B 4900 plakalı araç, 53 yaşındaki Fatma İnesi'ye çarpmıştı. Hastaneye kaldırılan kadın yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Ön camı karla kaplı olan araçla kazaya sebebiyet veren İ.Ü.O. ise kazadan sonra gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, olayın "Taksirle ölüme neden olma" değil, "Bilinçli taksirle ölüme neden olma" yönündeki itirazı üzerine, Denizli 7. Asliye Ceza Mahkemesi, şahsın tutuklanmasına karar verdi.

Mahkemenin aldığı karar üzerine, İ.Ü.O. polis tarafından yakalanarak bugün yeniden adliyeye çıkarıldı. İ.Ü.O. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious