Fatsa: Keşke tezkere kullanılmasa

Fatsa: Keşke tezkere kullanılmasa.12415
  • Giriş : 08.10.2008 / 23:29:00

AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Meclis'te kabul edilen tezkerenin kullanılmasına ihtiyaç duyulmamasını temenni ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tezkerenin kabul edilmesinden sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Fatsa, tezkerenin kabul edilmesinin Meclis'in ve milletin iradesinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Tezkerinn kullanılmasına ihtiyaç duyulmamasını temenni ettiklerini vurgulayan Fatsa, "Geçtiğimiz yıl kabul edilen tezkere başarılı oldu. Bu tezkerinin kullanılmasında geçtiğimiz yıl uygulamasına bakılacak. Eksiklikler giderilecek. Ancak biz ihtiyaç olmamasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, DTP'nin tavrını eleştirerek, bölücübaşının peşinde siyaset yapanlara diyecek bir söz bulamadığını söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, hükümetin terörle mücadele konusunda gerekli tedbirleri almadığını, bu nedenle sorunun büyüdüğünü savundu.

DTP'li milletvekillerinin tezkereye red oyu vermesinin çok talihsiz bir durum olduğunu vurgulayan Soysal, bunu kabul etmenin mümkün olmadığını ifade etti. Soysal, Türk-Kürt ayrışmasını kaşkırtacak yaklaşımlardan uzak durulması gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*