Fazıl Say'a bir tepkide BBP'li Eraslan'dan

Fazıl Say'a bir tepkide BBP'li Eraslan'dan.27350
  • Giriş : 18.12.2007 / 14:20:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK üyesi Hayrullah Eraslan, Türkiye'de kendini ayrıcalıklı gören bir zümrenin olduğunu belirterek, bu azınlıkların yıllarca istedikleri gibi at koşturduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'yi İstanbul'daki Nişantaşı'ndan ibaret sanan, Anadolu'nun değerlerini tanımaktan uzak insanların varlığına dikkat çeken Eraslan, "Bunların menfaati Türk insanını menfaatinden önemli olmuştur. Bunlar bu ülkede ayrıcalıklı zümre haline gelmiştir. Hepsinin menfaatleri kesilince işte böyle feryat ederler. Fazıl Say, gibi insanlar maalesef 70 milyonluk Türk insanını tanımıyorlar" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin yerli yerinde durduğunu ve endişelenecek bir durumun olmadığını kaydeden Eraslan, 'Bakan eşleri türban takıyor, biz yüzde 30 onlar yüzde 70 oldu. Bu yüzden ülkemi terk ediyorum' mantığını samimi bulmadığını anlattı.

Çetin mücadelelerin yaşandığı Kurtuluş Savaşı günlerinde bile kimsenin ülkesini bu şekilde terk etmediğini aktaran Eraslan, Fazıl Say'a tepki göstererek, "Senin hesabın ne? Orhan Pamuk'a mı özeniyorsun. Orhan Pamuk Türk milletine hakaret ederek Nobel Edebiyat ödülünü aldı. Senin amacında mı aynı? Bu ülkede senden başka sanatçı yok mu, bu ülkede senden başka Aydın yok mu." diye konuştu.

Eraslan, Fazıl Say'ın istediği ülkede yaşama hakkına sahip olduğunu ifade ederek, buna saygı duyduğunu, ülkeyi terk ederse de Türk milletinin çokta üzüleceğini zannetmediğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious