Fazıl Say'a gelen hakaretlere web sitesi dayanamadı

Fazıl Say'a gelen hakaretlere web sitesi dayanamadı.9564
  • Giriş : 23.12.2007 / 20:10:00

Sanatçının açıklamalarının ardından gelen hakaret mesajları internet sitesinin kapanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Piyanist ve besteci Fazıl Say'ın bir Alman gazetesine yaptığı açıklamaların ardından gelen hakaret içerikli mesajlar nedeniyle ''www.fazilsay.net'' adresindeki internet sitesi kapalı bulunuyor.

Edinilen bilgiye göre, sanatçının biyografisi, çalışmaları, albümleri ve konser takviminin yer aldığı resmi internet sitesine, Say'ın Süddeutsche Zeitung gazetesine verdiği demecin ardından hakaret içerikli mesajlar ulaştı.

Bu mesajların artması nedeniyle site kapanırken, yurt dışındaki bir şirket tarafından hazırlanan sitedeki aksaklığı gidermek için uğraşıldığı, hafta başından itibaren internet sitesinin açılabileceği ifade edildi.

Bu arada, Fazıl Say'ın facebook üzerinde hayranlarıyla buluştuğu sayfada bulunan yazışma duvarı da hakaret içeren mesajlar nedeniyle kapatıldı. Sayfadaki duvar bugün bir süreliğine açılarak Fazıl Say'ın mesajına yer verildi. Say, yazışma duvarında, ''yaşatmak, insanoğlu ve dünya üzerine düşünmek, memleket üzerine düşünmek, anlamaya çalışmak ve kızmamak, iyiden ve sanattan yana olmak'' mesajı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious