FB Fenerbahçe başkanlık seçimi sonuçları - Fenerbahçe'nin yeni başkanı kim?

FB Fenerbahçe başkanlık seçimi sonuçları - Fenerbahçe'nin yeni başkanı kim?.16497
03.11.2013 / 09:04:51

Fenerbahçe, yeni Başkanı'nı seçmek için sandık başına gidiyor. Seçimden sonra yeni Başkan ilan edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Fenerbahçe’de seçimli olağanüstü genel kurul toplantısının ilk günü sona erdi. Ülker Sports Arena’daki genel kurulda başkan adayları Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ve Yamen Uzun son kez üyelere seslendi. Yıldırım, 2010-11 sezonunun kupası ile gövde gösterisi yaparken Aydınlar, kupa için teminat verdi. Fenerbahçe Olağanüstü genel kurulu Ülker Sports Arena’da başladı. Gündem başkanlık seçimi. Kongrede 3 resmi aday var. Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ile Yamen Uzun. Ancak yarışın Yıldırım ve Aydınlar arasında geçtiği çok açık. Dün salona ilk giriş yapan Aydınlar’dı. Arkadaşlarıyla bir köşeye oturdu. Heyecanlı gözüktü. Yıldırım’ın gelişi ise gövde gösterisine döndü. Ayakta alkışlandı. “Büyük başkan” tezahüratları duyuldu. Sarı-Lacivertli ekibin kazandığı kupalar kongrede sergilendi. Tabii 2010-11 sezonu şampiyonluk kupasının yeri ayrıydı. Yıldırım kupayı kürsünün önüne koydu. Aziz Yıldırım ile ters düşen genel sekreter Talat Yılmaz, yönetimdeki tek eksik isimdi. Yılmaz, genel kurulu üyelerle izledi.

İçeride böyle bir hareketlilik yaşanırken dışarıdaki geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Çok sayıda Çevik Kuvvet aracı salonun yakınında konuşlandı. TOMA’lar da hazır bulundu. Üye kartı olmayanlar veya başkasının kartlarıyla girmeye çalışanlar engellendi. Başkan Vekili Abdullah Kiğılı’nın açtığı genel kurulda divan başkanlığına Vefa Küçük oybirliğiyle seçildi. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında üyeler konuşmak için söz aldı. Kürsüye ilk çıkan eski başkanlardan Ali Şen oldu. Yıldırım’ın yanına gidip başarı dileyen Şen alkışlanırken, birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti. 13 binin üzerinde oy kullanma hakkına sahip üyesi olan Kanarya’da ilk gün katılım 3 bin civarındaydı. Tabii salonda Aziz Yıldırım’a destek verenlerin ezici üstünlüğü göze çarpıyordu.

Denetim kurulu raporu okunduktan sonra kulüp asbaşkanı Tahir Perek, borçlar hakkında bilgi verdi. Perek, 800 milyon lira olarak görünen borcun gerçekte 463 milyon lira olduğunu söyledi. Dün en ilginç anlar ‘Kötü şöhret’ maddesi oylanırken yaşandı. Kongre üyesi Recep Özcan’ın açtığı davaya istinaden Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu’nun, ‘kötü şöhret sahibi’ oldukları iddiasıyla üyelik durumları değerlendirilecekti. Oylamaya geçilmeden önce İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu düşüncelerini paylaştı. Yıldırım da dinlerken oldukça duygulandı. Bu esnada ufak çaplı gerginlik de oluştu. Adaylardan Hulusi Belgü’nün geçici ihraç kararı ise kaldırılmadı. Aziz Yıldırım da kaldırılmaması yönünde oy kullandı. Salonda bir kez daha tansiyon yükseldi. Oyların sayılması istendi ama kabul görmedi.

Aydınlar: Kupa anayasa güvencesinde

Başkan adaylarına söz sırası geldiğinde genç üyelerden Barış Aksen adaylık müracaatı yaptı. 3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınlar’ın hatalarını hatırlatan Aksen, CAS davasının çekilmesindeki baskıların siyasilerden geldiğini iddia etti ve konuşmasını tamamlayıp adaylıktan çekildi. Yamen Uzun, her şeye rağmen seçime katılacağını belirtirken asıl rekabetin Yıldırım ile Aydınlar arasında olduğunu dile getirdi.

Uzun’un akabinde Aydınlar söze başladı. 61 yaşına giren Yıldırım’ın doğum gününü kutladı. “2010-11 sezonu kupası tartışmasız Fenerbahçe’nindir. Anayasa güvencesi altındadır. Kimse geri alamaz.” dedi ve salondan ayrıldı. Aziz Yıldırım ise bu duruma tepki gösterdi. Coşkulu şekilde üyelere hitap eden Yıldırım, seçimi kazanacağından da çok emindi.

Aziz Yıldırım, 5 yıldız için hesap sordu!

F.Bahçe Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Aziz Yıldırım, kongredeki en güçlü rakibi Mehmet Ali Aydınlar’a yüklendi. Yıldırım, “Aydınlar F.Bahçe’ye 5 yıldızı takacakmış, kulübü Real Madrid gibi yapacakmış. Onların bütçesi 800 milyon Euro. F.Bahçe’nin bütçesi 150 milyon Euro. Bunu neyle yapacaksın? Hep boş konuşuyorsun.” dedi. Yıldırım, olağanüstü kongreye sebep olan davanın davacısı Recep Özcan ile ilgili oldukça ilginç bir iddiada bulundu. Yıldırım, “Recep Özcan diye bir şahıs, şike yaptığımız, ‘kötü şöhret’ sahibi olduğumuz için dilekçe verdi. F.Bahçe mahkemelere taşındı. Ayıp ya. Recep Özcan, biri vasıtasıyla, mahkemeden kararını çekmek için benden 3 milyon dolar para istedi. Bunu da bilin.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*