FB nasıl şampiyon oldu? ANALİZ

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe sadece rakiplerini yenerek değil aleyhinde yürütülen büyük bir psikolojik harekatı sonuçsuz bırakarak şampiyon oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe için bu şampiyonluk çok önemli. Çünkü Fener gerçekten bu noktaya kolay gelmedi. Kulüp yönetimiyle (özellikle de başkan Aziz Yıldırım'la) federasyon yönetimi (özellikle de başkan Haluk Ulusoy) arasındaki mücadele çok üst seviyede cereyan etti.

"Hakemler yönlendirildi" demek uygun olmaz. Ama maaşlarını federasyondan alan, federasyon yönetiminin seçtiği kişiler ve kurullar tarafından atanan hakemlerin bu süreçten olumsuz yönde etkilenmemesi mümkün değildi. Hakmeler de insan çünkü.

Bu arada ezeli rakiplerin dışında kendini federasyona yakın durmak zorunda hisseden bazı kulüplerin de Fenerbahçe'ye karşı tutumları, sarı lacivertlilerin her maçını bir final havasına soktu. Bunda elbette ligde kalma yada üst sıralarda konumlanma mücadelesinin de etkisi vardı.

Bir şeyi daha unutmamak lazım. Fenerbahçe'ye bu yıl teknik patronluk yapan şahıs 'Arthur Antunes Coimbra ZİCO' eskilerin gerçekten süper bir futbolcusu idi. Fakat teknik adam olarak asla Fenerbahçe'nin kalitesine uygun bir yönetim gösteremedi.

Tüm bunlardan sonra Fenerli futbolcular;
federasyonu etki altında kalma ihtimali olan hakemleri..
ezeli rakipleri GS ve BJK'yi..
her maça derbi havasında çıkan Anadolu ekiplerini..
ve en önemlisi de teknik direktörleri ZİCO'yu
yenerek ligin bitimine iki hafta kala şampiyon oldular.

Benzeri dünyada az görülen bu büyük başarıdan dolayı Fenerbahçe'yi kutluyorum.

Bazen şampiyon olmak için herkesi yenmek zorunda kalabilirsiniz.

Tıpkı Fenerbahçe gibi

Nice 100 yıllara Fenerbahçe...

AHMET BÖKEN
SAMANYOLU TV HABER MÜDÜRÜ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious