FB'den Canaydın'a geçmiş olsun

FB'den Canaydın'a geçmiş olsun.13026
  • Giriş : 27.09.2007 / 08:47:00
  • Güncelleme : 27.09.2007 / 08:50:22

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, pankreasındaki rahatsızlığı nedeniyle dün ameliyat oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-Kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Canaydın'ın saat 10.00'da Memorial Hastanesi'nde, Prof. Dr. Münci Kalaylıoğlu ve Prof. Dr. Koray Acarlı tarafından ameliyata alındığı bildirildi.

F.Bahçe Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın pankreasındaki sorunu nedeniyle ameliyata alınması üzerine "Geçmiş olsun'' dileğinde bulundu.

Sarı-Lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz Galatasaray Spor Kulübü'nün Başkanı Özhan Canaydın'ın, pankreasındaki rahatsızlığı nedeniyle ameliyata alındığını öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Sayın Canaydın'a ve Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.'' Fenerbahçe Kulübü'nün ardından, Sarı-Lacivertli taraftarlar da Özhan Canaydın için ''Geçmiş olsun'' mesajı yayınladı. Fenerbahçeli taraftarların oluşturduğu, internetteki "www.antu.com'' adlı web sitesinde yer alan açıklamada, "Büyük Fenerbahçe taraftarı adına, Sayın Canaydın'a ve Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimiz iletir, acil şifalar dileriz.'' ifadesi yer aldı.

Canaydın ameliyattan çıktı

Memorial Hastanesi'nde ameliyat edilen Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Memorial Hastanesi Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi ve Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ile birlikte operasyonu gerçekleştiren bölüm başkan yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ameliyattan çıkan Canaydın'ın durumunun iyi olduğunu ve yoğun bakıma alındığını söyledi.

Prof. Dr. Acarlı, pankreas başındaki bir kitle tanısıyla Özhan Canaydın'a operasyon yapıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ameliyat, pankreas başında kitle bulunanlarda standart olan bir operasyon. Şu anda durumu çok iyi, yoğun bakıma aldık. Ameliyattan çıkan hastaları, suni solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakıma alıyorduk, ama biz suni solunum cihazına bağlı olmadan kendisini yoğun bakıma aldık. Bu tip büyük ameliyatlarda, adı yoğun bakım olsa da aslında buna 'Ara yoğun bakım' demek lazım. Doğrudan servise almaktansa, hastayı bu tip ameliyatlardan sonra 1-2 gün yoğun bakımda bekletip, sonra servise almak adettir. O nedenle yoğun bakıma aldık. Yoğun bakım, insanlarda, 'Hastanın ağırlaştığı' biçiminde bir çağrışım yapmamalı. Şu an durumu gayet iyi. Hatta uyandığında, Fenerbahçeli olduğum için bana 'Beni Fenerbahçeli yapamazsın' diye takıldı. Dolayısıyla, şaka yapabilecek kadar iyi durumda.''

Ameliyatın ciddi olduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Acarlı, ''Bu nedenle sağlık durumu hakkında, servise çıkmadan bir şey söylemek zor. Birkaç güne kadar servise alırız. Her şey istediğimiz gibi olursa, hafta sonu birlikte maç seyrederiz'' diye konuştu.

'Başkan için oynayacağız'

Başkan Özhan Canaydın’ın ameliyat olması Florya’da da kısa süreli bir şok yaşanmasına neden oldu. Çok sevdiklerini söyledikleri Canaydın’ın rahatsızlığından dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten Sarı-Kırmızılı futbolcular, cumartesi günkü Beşiktaş derbisini ve akabinde oynayacakları Sion karşılaşmasını başkan için kazanacaklarını söylediler. Başkanı ancak bu şekilde mutlu edebileceklerini belirten futbolcular, “Onun bir an önce görevinin başına dönmesini istiyoruz” dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious