FBI dev reklam panolarıyla arıyor

  • Giriş : 27.12.2007 / 10:29:00

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bundan böyle kaçakları ülke genelinde 20 bölgedeki dev elektronik reklam panoları yardımıyla aramaya karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

FBI'dan yapılan açıklamada, Clear Channel işbirliğiyle 150 kadar dev reklam panosuna kaçakların fotoğrafları ve haklarındaki bilgilerin yerleştirileceği ve bu sayede aranan kaçaklar ve kayıp kişilerin yakalanması ya da bulunmasına çalışılacağı bildirildi.

Kaçaklarla ilgili fotoğraf ve bilgiler ya da kayıplarla ilgili mesajların yer alacağı dev panoların sürücülerin dikkatinden kaçmamasının hedeflendiği belirtilen açıklamada, söz konusu girişimin esin kaynağının Philadelphia'da 2 kaçağın yakalanmasıyla sonuçlanan deneyim olduğu da kaydedildi.

Philadelphia'ya eylül ayında yerleştirilen 8 dev panoyla halka bilgi verilmiş ve 2 kaçak ekim ayında yakalanmıştı.
Dev elektronik panoların aynı zamanda hızlı sonuç alınmasına da olanak sağladığı belirten FBI açıklamasında, “Elbette başarı size bağlı. Bir panonun önünden geçerken birini tanıdığınızı farkederseniz durur durmaz size belirtilen numarayı arayınız” deniyor ve “Tabii ki lütfen aracınızı dikkatli kullanın” uyarısında da bulunuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious