FB'liler Başkanından şok suçlama!

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Birleşik FB'liler Başkanı Aziz Yılmaz'dan şok suçlama. Şike iddiaları konusunda TFF'yi suçlayan Yılmaz, GS başkan yardımcısı Adnan Polat ta "bu işin içinde" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TEMİZ FUTBOLA KİMSE HAYIR DİYEMEZ

Fenerbahçe'ye yapılan bu suçlamalarla ilgili Tütrkiye Futbol Federasyonunu suçlayan Yılmaz: "Federasyon biyoruz ki bu işin içinde, biz Ulusuy Federasyonuyla sorunlar yaşıyoruz. Federasyonla yaşadığımız bu sıkıntılar yüzünden geçen sezon şampiyonluğumuz elimizden alınmıştır. Bunun belgeleri ve bilgileri vardır. Federasyon bu konuda Fenerbahçe düşmanlığı yapmıştır" dedi.

FEDERASYON FB DÜŞMANI

Bu sözlerini devam ettiren Yılmaz: "Federasyon bize karşı hiçbir zaman iyi niyette bulunmadı. Şike iddalarının çözümlenmesi konusunda top yine Federasyondadır. Ancak biz bu işi Federasyonun çözeceğine inanmıyoruz. Çünkü adilene bir durum olmayacakttır. Çünkü Federasyon Fenerbahçe'ye karşı ön yargılıdır. Bu işe devletin el koyması gerekir. Gerekirse herkes temiz Futbol adına bedelini öder. Fenerbahçe'den de hiç kimse temiz futbolu engelleyecek bir sisteme karşı değil zaten. Bir bedel ödenmesi gerekirse ben bu konuşmamdan ve yazılarımdan dolayı bedelini öderim. Yeter ki herkes görevini yapsın" şeklinde konuştu.

KIRAN'IN DEMİRLEKLE İŞİ NE?

Aziz Yılmaz TFF'ye olan suçlamalarını sürdürerek somut deliller de verdi. Yılmaz, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın basın toplantısında da gündeme getirdiği hakem Bülent Demirlek'in Fenerbahçe'ye karşı olduğu bilinen Tahir Kıran'la Gazinoda maç öncesi sabahlamasının tescilleğini kaydetti. Yılmaz bir TFF görevlesinin bu kadar önemli bir maçın öncesinde hakemle eğlenmesine anlam veremediklerini söyledi.

POLAT İŞİN İÇİNDE

Aziz Yılmaz, iddiaların sahibi Cihan Oskay'ın telegole yönlendirilmesinde TFF'nin ve Galatasaray Başkan yardımcısı Adnan Polat'ın eli olduğunu belirtti. Yılmaz iddiaların ekrana taşınması konusunda "Bu olayda TFF'nin parmağı olduğunu biliyoruz. Ayrıca GS Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ta buna ön ayak olmuştur. Çünkü olaylar ekrana çıkartılırken yönlendirilmeler sayesinde olmuştur" dedi...

İDDİALAR SİSTEMATİK KOMPLO

Aziz Yılmaz Fenerbahçe'nin son 5 yıldır kurduğu takım ve tesisleşmedeki başarılarından dolayı al aşağı edilmek istendiği belirtilerek: "Bundan rant sağlayanlar olacaktır. Fenerbahçe'nin pozisyonunu istemeyen kesimler vardır. Çünkü elde edilen başarılar gösteriyor ki, çıta yukarılara doğru gitmektedir. Fenerbahçe'nin tarihinde hiçbir şampiyonluğu kirli değildir. Geçen sezon Fenerbahçe'ye kurulan komployla şampiyonluk elden gitmiştir. Aynı düzen bu sezonda devam etmektedir. Ancak Fenerbahçe büyük bir camiadır. Herkese iddialarını somut bir şekilde ispata davet etmek gerekir. Fenerbahçe'nin başarısı engellenemez, hele 100. yılda." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious