FB'yi yeneceğimize inanıyorum

FB'yi yeneceğimize inanıyorum.10211
  • Giriş : 08.11.2008 / 17:04:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 17:06:15

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Turkcell Süper Lig'de yarın ezeli rakipleri Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçı kazanacaklarına inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adnan Polat, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, derbi maçın önemini kimseye anlatmaya gerek olmadığını ve UEFA Kupası'ndaki Benfica maçı öncesi de oyunculara derbi maçı unutturmaya çalıştıklarını aktararak, ''Yine de eminim ki kimse unutmuyor tabii. Fenerbahçeliler için de aynı durum geçerli'' dedi.

Her zamanki gibi çok heyecanlı bir maç olacağını söyleyen başkan Polat, ''Bu maçın anlamı Fenerbahçeliler açısından çok farklı, bizim açımızdan çok farklı. Biz oraya kazanmak için gideceğiz ve ben kazanacağımıza inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Polat, derbi maçı yönetecek hakem Hüseyin Göçek'e de değinerek, şunları kaydetti:

''Hüseyin Göçek'in iyi bir hakem olduğunu biliyorum. Benim beklentim, etki altında kalmadan tamamıyla kuralları uygulayarak maçı yönetmesidir. Sadece kurallara uygun bir maç yönetmesini diliyorum. Gerek federasyonun, gerekse Merkez Hakem Kurulu'nun Hüseyin Göçek'ten beklentileri yüksek. Atamadan önce Göçek'e kamuoyunda büyük bir güvenoyu vardı. Diliyorum o da kimseyi yanıltmaz. Allah yardımcısı olsun.''

-''YATIRIMLARIMIZIN SONUCUNU ALIYORUZ''

UEFA Kupası'ndaki Benfica galibiyetinin önemine değinen ve rakiplerinin 104 yıllık köklü bir kulüp olduğunu vurgulayan Polat, ''Bir dönem Avrupa'da esen Galatasaray fırtınası vardı ve biz o dönemdeki gibi olmak için yatırımlar yapıyoruz. O yatırımların yavaş yavaş sonucunu alıyoruz'' diye görüş belirtti.

Adnan Polat, UEFA Kupası'nda daha yolun başında olduklarına dikkat çekerek, ''Gönlümüzden geçen Kadıköy'de final oynamak. Şu an iyi yoldayız ama beni asıl memnun eden, Galatasaray'ın 90 dakikalık süre içinde 60 dakika iyi Futbol ortaya koyması. Bunu 90 dakikaya yaydığımız vakit, final oynamamız için bir engel kalmaz'' ifadelerini kullandı.

Takımda yaşanan sakatlıkları hiçbir zaman mazeret olarak görmediklerini de dile getiren başkan Polat, ''Galatasaray'da 11 futbolcu sahaya çıkıyorsa, onlar bu formayı taşımaya layık kişilerdir. Sakatlık bahanesini asla kabul etmiyorum. Erteleme gibi durumları da kabul etmiyorum. Mesela Benfica maçı sonrası 40 saat içerisinde Fenerbahçe'yle bir maç oynayacağız. Eğer şampiyonluk ve UEFA Kupası'nı istiyorlarsa, Galatasaraylı futbolcular yoğun tempoda maç oynamaya alışmalı'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*