Feci kaza 7 can aldı

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Konya'daki patlamada ekiplerin çalışmaları sonucunda, ölen 7 kişinin kimliği yakınlarının yardımıyla tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'da bir petrol istasyonu bahçesinde kamyonun yanında yemek pişilirken tüpün devrilmesi sonucunda yaşanan patlamada 7 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sonucunda ölen 7 kişinin kimliği yakınlarının yardımıyla tespit edildi.
Edinilen bilgiye göre olay, Merkez Karatay ilçesi Konya-Adana çevre yolu Eltetik Petrol İstasyonu'nun bahçesindeki dinlenme alanında meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre patlama, kırtasiye yükü taşıyan bir kamyonun şoförünün aracının yanında piknik tüpüyle yemek yaptığı sırada yaşandı.

Tüpün devrilmesiyle yakıt deposunun alev alması sonucunda büyük bir gürültüyle patlama yaşandı. Patlamanın etkisiyle yanan kamyonun kasasında bulunan maytap ve çakmaklar da patladı. Kamyonun yakınında bulunan diğer araçlara da sıçrayan yangında 7 kişi yanarak hayatını kaybetti. Patlamada ölenlerin isimleri şöyle: Mustafa ve Hulusi Kaya, Mustafa Demir, Mehmet Baran, İsmail Yenal, Ali Baran ve Abdullah Kalaycı. Olay yerine gelen yakınları ölenleri güçlükle tanıdı. Ölenlerin cesetleri yandığı için kimlikleri kol saati ve elbiselerinden tespit edildi.

Olay sonrası açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şube Müdürü Mahmut Tiftikçi, öğleye doğru bir yakıt tankeri patlaması ihbarı ile olay yerine gittiklerini ve çok sayıda aracın yandığı yangına kısa sürede müdahale ettiklerini açıkladı. Olay yerine geldiklerinde gerçekten acı bir durumla karşılaştıklarını anlatan Tiftikçi, "Yangının ve patlamanın asıl nedenleri araştırılıyor. Savcılık, itfaiye ve polis ekiplerinin kamyondaki yangının çıkış sebebini bulmak için çalışmaları sürüyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious