Fedakar anne böbreğini satışa çıkardı

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Mardin'de çocuklarına bakmak için böbreğini satışa çıkaran fedakar anne Caziye Karakuş hayırseverlerden yardım bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de kocası tarafından boşandıktan sonra Mardin'in Mazıdağı ilçesine yerleşen bedensel engelli kadın, 1'i eğitim gören 2 çocuğuna bakmak için böbreklerinden birini satılığa çıkardı.

Edinilen bilgiye göre, 5 yıl önce İzmir'de kocası tarafından şiddetli geçimsizlik yüzünden açılan dava sonucu tek celsede boşanan bayan Karakuş, 2 çocuğuyla ortada kaldı. Memleketi Mardin'in Mazıdağı ilçesine yerleşen Caziye Karakuş'a, kaymakamlık tarafından aş ve kira yardımında bulunuldu. Karakuş, kendisi gibi bedensel engelli olan 13 yaşındaki oğlu Mehmet ile birlikte iş aramaya koyulduğunu ancak bulamadığını ve adeta tüm kapıların yüzlerine kapandığını söyledi.

12 yaşındaki kızı Nurşin'in ilköğretim okulunda okuduğunu anlatan Karakuş, kızının eğitiminin sürmesi ve oğlu Mehmet'le evlerinin geçimini sağlamak için hayırseverlerin kendilerine iş vererek yardımda bulunmasını istediğini ifade etti.

İş bulamadığı için çaresiz kalıp bir böbreğini satılığa çıkardığını kaydeden Caziye Karakuş, "2 elim de kısmen felçli. Buna rağmen evlere giderek temizlik yapmak istiyorum ama kime gittiysem kapıyı yüzüme kapattı. Dayanacak gücüm kalmadı. Kaymakama da beni ulaştırmıyorlar ki derdimi söyleyeyim. Çaresiz kaldım ve geçimimizi sağlamak için böbreklerimden birini alıcı çıkması durumunda satmaya karar verdim." dedi.

Dağ Kümeevleri'nde ikamet eden Caziye Karakuş'un kaymakamlıktan sadece kira yardımı aldığını ve durumlarının son derece kötü olduğunu söyleyen komşuları, devletin veya hayırseverlerin aileye yardım eli uzatmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious