Federasyondan dört temel ilke

Federasyondan dört temel ilke.10162
  • Giriş : 20.02.2008 / 17:01:00

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, ajans ve TV'lerin spor müdürleriyle bir çalışma toplantısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstinye Park'taki Borsa Restaurant'da yapılan yemekli toplantıda, "Güven ve adalet duygusu oluşturma, şeffaf ve hesap verebilir olma, verimliliği sağlama ve katılımcı olma" başlıkları altında dört temel ilkeyi belirleyen Yönetim Kurulu, bu doğrultudaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Basın bizim en önemli paydaşımız. Türk futbolunun geleceğine yön verirken, çok değerli basın mensuplarının katkı ve katılımları bizim için büyük önem taşıyor. Basındaki arkadaşlarımızla bir araya gelerek, Türk futbolunun sorunları, çözüm yolları ve gelecek vizyonu konusunda görüşlerini aldık. 'Paydaşlarla konuşma' toplantılarımız periyodik olarak devam edecek" dedi.

Doğan, yönetim olarak beş ana konu belirlediklerini ve acilen bu konular üzerinde çalışmalara başladıklarını ifade etti. Doğan, "Bu konular, güven ve adalet duygusu oluşturmak, oyunun oyuncusu değil, düzenleyicisi ve denetleyicisi olmak, Federasyonun kaynaklarını altyapı eğitim yatırımlarına aktarmak, Futbol ekonomisini büyütmek ve statların fiziki şartlarını düzeltmektir" diye konuştu.

Yönetim Kurulu, "katılımcılık" ilkesinden hareketle, oyuncu, antrenör, kulüp yöneticisi, hakem, spor adamları, ulusal ve uluslararası kurum-kuruluşlar, siyasi-bürokratik otorite ile spor basınını kapsayan tüm paydaşlardan yapılacak çalışma toplantılarında görüş ve önerilerini alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious