Federasyondan Emre'ye destek

Federasyondan Emre'ye destek.11337
  • Giriş : 09.09.2008 / 20:40:00

Futbol Federasyonu, Emre Belözoğlu'na destek verirken, gazeteci Hıncal Uluç'un milli futbolcu ile ilgili ifadelerinin üzüntü yarattığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu, (A) Milli Takım Kaptanı Emre Belözoğlu'na destek verirken, gazeteci Hıncal Uluç'un milli futbolcu ile ilgili ifadelerinin üzüntü yarattığını bildirdi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Milli Takım kaptanına yapılan suçlamaların kabul edilemeyeceği belirtilerek, ''Gazeteci Hıncal Uluç'un, milli takımımızın kaptanı Emre Belözoğlu hakkında sarf ettiği ifadeler bizleri derinden yaralamıştır. Uzun yıllardır yurt dışında bizleri başarıyla temsil etmiş olan ve ay-yıldızlı forma için canını dişine takan bir sporcu hakkında bu tarz karalamalarda bulunmak, en hafif ifadeyle gerçekleri çarpıtmaktır'' denildi.

58 kez milli formayı giymiş bir sporcunun Türk gençliğine örnek olup olmayacağını yargılamanın kimseye düşmeyeceği vurgulanan açıklamada, ''Milli takımımızın oynayacağı kritik Belçika maçından hemen önce kamuoyuna bu tarz açıklamalar yapmak hem milli takıma, hem de Türk futboluna zarar vermektedir. Bu vesile ile Hıncal Uluç'un kaptan Emre Belözoğlu hakkındaki gerçek dışı ifadelerini kınadığımızı belirtmek isteriz'' ifadeleri yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*