Federasyondan Fenerbahçe'ye red

  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Futbol Federasyonu, Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran'ın bazı gazetelerde yer alan açıklamalarıyla ilgili soruşturma açılmasını isteyen Fenerbahçe Kulübü'ne olumsuz yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy imzasıyla Fenerbahçe Kulübü'ne gönderilen yazıda, yapılan başvurunun incelendiği belirtilirken, "Tahir Kıran, gazetelerde yer aldığı şekilde bir ifadesinin olmadığını, bu şekilde bir beyanı bulunmadığını, yönetim kurulu üyesi olarak görevinin gereklerinin bilincinde olduğunu, sezon sonunda şampiyon olacak takımı, tüm kamuoyu gibi kendisinin de bilmesinin mümkün olmadığını, teşvik primi ödendiğine dair bilgisinin olmadığını, bu konuda bilgisi olması halinde, üyesi bulunduğu kurumu harekete geçireceğini ifade etmiştir" denildi.

Yazıda, "Mevcut açıklama karşısında, bu aşamada federasyonca yapılacak bir işlem olmadığını bilgi edinmenizi rica ederim" ifadesi yer aldı.

Sarı - lacivertli kulüp, gazetelerde yer alan haberler üzerine, federasyona yazılı başvuruda bulunmuş ve haberlerdeki iddialarla ilgili soruşturma açılmasını istemişti. Başvuruda ayrıca "Futbol Federasyonu'nun haklı yakınmalarımıza sessiz kalması halinde, konuyu UEFA ve FIFA'ya taşıyacağımızı belirtmek isteriz. Tahir Kıran hakkında adli mercilere başvuru hakkımız saklıdır" denilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious