Federasyon'dan yeni açılımlar

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Spor camiasında yeni bir yönetim için seçime gidilmesi beklentisinin tartışıldığı bir dönemde Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, toplandı ve yeni açılımlarla ilgili kararlar aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Federasyon yönetim kurulunun Antalya'daki toplantısından sonra yapılan yazılı açıklamada, uluslararası platformda Türkiye'nin daha önce başlatılan organizasyon atağının, giderek artan bir tempoda sürdürülmesinin planlandığı, plaj futbolu organizasyonlarının yanı sıra 2009 UEFA Kongresi'nin de Türkiye'de düzenlenmesi için FIFA'ya başvurma kararı alındığı bildirildi.

Yönetim kurulunun, ''Türkiye Futbol Oynuyor'' projesinin bundan sonra da güçlü bir destekle ileri aşamalara taşınması görüşünde birleştiği ifade edilen açıklamada, bu kapsamda yapılması planlanan işler şöyle sıralandı:

-İşitme Engelliler Salon Futbolu'nun gelişmesi için girişimler sürdürülecek. Bu yıl içinde Bulgaristan'da yapılacak Dünya Futsal Şampiyonası'na daha verimli hazırlanmak amacıyla, İşitme Engelliler Deplasmanlı Ligi'nde ilk iki sırayı alan 8 takımın katılımıyla, İşitme Engelliler Futsal Ligi oluşturulacak.

Bu ligle ilgili salon, hakem, personel gideri ve malzeme yardımları, Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak. -İşitme Engelliler Bayan Salon Futbolu Ligi kurulacak. Bu lig 4'erli gruplarda 8 takımın katılımıyla 2 bölgede oynanacak. Ligle ilgili organizasyon giderleri ile maddi ödüller, Futbol Federasyonu tarafından karşılanacak.

-Ülkemizde yeni gelişmekte olan görme engelliler futboluna ivme kazandırmak amacıyla, büyük mali güçlük çeken 17 görme engelliler ilköğretim okulu ile Görme Engelliler Federasyonu'nun belirlediği 50 spor kulübüne malzeme katkısı sağlanacak. Bu arada, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, toplantıda ayrıca futbolcu-kulüp, antrenör-kulüp sözleşmelerinden doğan çok sayıda anlaşmazlık dosyasını da karara bağladığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious