Fehmi Koru Ahmet Hakan'a yanıt verdi

Fehmi Koru Ahmet Hakan'a yanıt verdi.9260
  • Giriş : 26.02.2009 / 12:03:00

'Derdin ne senin Fehmi Abi' diye soran Ahmet Hakan'a Fehmi Koru, 'merak etmeyin kolduğunuzda gözüm yok' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fehmi Koru'nun düzenlediği fasıl gecesine Aydın Doğan'ın katılmasından sonra medya dünyasında komplo teorileri havada uçuşmaya başlamıştı. Koru'nun Aydın Doğan için yazdığı olumlu yazılardan sonra Ahmet Hakan dün 'Derdin ne senin Fehmi Abi' başlığıyla bir yazı yazdı. Hakan, yazılan yazılardan Koru'nun Doğan Grubu'nda çalışmak istediği yorumunun çıkarıldığını, kendisinin de böyle düşündüğünü dile getirmişti.

Fehmi Koru bugünkü köşesinde Ahmet Hakan'a cevap verdi: “Merak etmesinler diye bir kez daha yazayım: Oturdukları koltuklarda veya her gün anlamsız çiziktirmelerle doldurdukları sütunlarda gözüm yok benim...”

Koru Yeni Şafak'taki köşesinde 'Yüzüne far tutulmuş tavşan gibiler' başlığıyla yazdığı yazıda Doğan Grubu'ndaki köşe yazarlarının kendi köşelerini ve menfaatlerini korumak için olayı kavrayamadıklarını belirtti.

İşte Fehmi Koru'nun yazısından bir kesit:
“Koskoca yazarlar, yorumcular, yönetmenler başlarına geleni kavramakta müthiş zorlanıyor, eleştiri oklarını yanlış hedeflere yönlendiriyorlar. Bunu yaparken bütün dertlerinin, konumlarını, koltuklarını ve sütunlarını korumak olduğunu da açık ediyorlar...”
(…)
“Sıkıntısı yüzünden olan-biteni doğru-dürüst izleyebiliyor mudur acaba Aydın Doğan? Kendisi neler ve nelerle başetmeye çalışırken, köşeleri teslim ettiği tiplerin bütün dertlerinin koltuklarını korumak olduğunu fark etmiş midir?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*