Felaketin boyutunu kavrayamadılar

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Güneydoğu'da yaşanan sel baskınlarının boyutunun hükümet tarafından kavranamadığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Ağar, "felaketin" boyutlarının çok büyük olduğunu kaydetti.

Bölgede yaşanan en büyük sorunun köylere ulaşamamak olduğunu belirten Ağar, burada yaşayan insanların çep telefonuyla kendilerine ulaştığını belirtti.

Bölgeye gönderilen maddi yardımları "komik" olarak niteleyen Ağar, "Felaketin boyu büyüktür. İnsanların evleri yıkılmıştır. 100 Trilyonluk zararın olduğu yerlere 1 Trilyon göndererek bu sorunun altından kalkmak mümkün değildir. Bir başbakan yardımcısının bölgede kalacağı kalıcı bir karargah kurulmalıdır. Bakanların helikopterle yaptığı göstermelik ziyaretlerle bu işlerin altından kalkılmaz" dedi.

Bazı ilçelerde Kızılay yardımlarının AK Parti İlçe Başkanlıkları tarafından organize edilerek dağıtıldığı haberlerinin kendilerine ulaştığını belirten Ağar, "Böyle bir şey kabul edilebilir değildir. Hiç bir siyasi parti böyle bir şeyi tekeline alamaz" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin "Saddam Hüseyin'in için idam kararı çıktı bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?" diye sorması üzerine Ağar, şöyle konuştu: "Bu karar o ülkenin iç meselesidir. Ancak o ülkede yaşananlar uluslararası alanı da ilgilendirmektedir bu nedenle objektif kararlar alınmalıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious