Feldkamp: Aynı onbirle çıkmam

Feldkamp: Aynı onbirle çıkmam.13478
  • Giriş : 30.03.2008 / 22:52:00

Karl Heinz Feldkamp, Gaziantepspor maçını tekrar oynama şansı verilmesi halinde aynı 11 ile sahaya çıkmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feldkamp, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, ''90 dakika yeniden oynasanız aynı 11 ile çıkar mısınız?'' sorusu üzerine, ''Aynı 11 ile çıkmam. Çünkü, tecrübe edindik'' dedi.

Bu akşamki maçtan hiçbir şekilde memnun olamayacaklarını dile getiren Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz, oyuna istediğimiz gibi hükmedemedik. Siz sormadan ben söyleyeyim, Servet'i ilk devre orta sahaya sürdüm, çünkü rakibimizin tek forvetle oynayacağını biliyorduk. Orta sahayı kalabalık tutacaklardı. Servet ve Mehmet Topal ile ikili mücadeleleri kazanıp topu ileriye aktarmak istedik. İlerideki orta saha ve forvet oyuncularından rakibe daha fazla baskı bekliyorduk, ama bir türlü istediğimiz oyunu bulamadık bugün. Ayrıca sezon başında başladığımız gibi istediğimiz adet orta yapmıyoruz. Ortaya ve arka direğe yeterince gitmiyoruz.''

Feldkamp, ''Rakip takımın teknik direktörü orta saha kurgusunun işlerine yaradığını söyledi, bunu kabul ediyor musunuz?'' sorusuna da şu yanıtı verdi:

''Orta saha kurgusu rakibe yaradı diyebiliriz. Sabri'nin bulunduğu yerde açıklar verdik. Orta sahayı kalabalık tutup, ileriye atak yapmak istedik ama olmadı. Hakan Şükür, Ümit, Ayhan ve Lincoln gibi ofansif orta saha ve forvet oyuncularımızın arkasında, defansif yönü güçlü oyuncular lazımdı. Baskı ve oyunu domine etme adına, hırslı ve dinamik oyuncularımı değerlendirmek istedim. Servet ileri doğru çıkan ve bu şekilde tehlike yaratan bir oyuncu olduğu için tercih ettim.''

NONDA'NIN GEÇ GELMESİ

Feldkamp, Milli Takım maçları arasının ardından takıma geç dönüş yaptığı gerekçesiyle kadroya alınmayan Nonda için, yaptığının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Nonda'nın perşembe günü dönmesi gerektiğini ancak gelmediğini vurgulayan Feldkamp, ''Cuma günü geldi. Bu tip şeyleri kabul edemeyiz. Federasyon başkanlarının istemesi üzerine kalmış, ama bunu kabul edemeyiz'' dedi.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçında da küfürlerin olduğu hatırlatılarak, ''Sizin sahanız kapandı, adalet istiyor musunuz?'' sorusu yöneltilen Karl Heinz Feldkamp, ''Adalet tabii ki istiyorum, ama adaleti başkaları sağladığı için bir şey söylemek istemiyorum'' derken, ''İnşallah bugün seyirciler küfür etmemişlerdir'' diye de espri yaptı.

Galatasaray, Gençlerbirliği ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarına yarın basına ve taraftarlara kapalı gerçekleştireceği antrenmanla ara vermeden başlayacak.

SAĞLAM: ''İKİ PUANI KAYBEDEN BİZDİK''

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Galatasaray'ı hafta başında çok iyi analiz ettiklerini ve iki puanı kaybeden tarafın kendileri olduğunu söyledi.

Daha aktif, iyi oynayan, üreten ve futbolun gereklerini yapan takım olduklarını ifade eden Sağlam, ''Maçı hiç çirkinleştirmedik. Galatasaray'ın bu oyun kurgusuyla sahaya çıkacağını beklemiyordum, şaşırdım. Maçtan önce kadroyu gördüğümde oyuncuları yerlerine yerleştirmekte zorluk çektim. Bu kadroyla sahaya çıkması işimizi kolaylaştırdı. Galip dönebilseydik, ligde kalmak adına iyi bir avantaj elde ederdik'' dedi.

Açıklamalarını, ''Bu sezona bakıldığında Galatasaray için bir varmış, bir yokmuş kelimesini kullanabiliriz'' diye sürdüren Nurullah Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı:

'' Galatasaray gibi köklü bir takım bu ligde bir var, bir yok. Biz, yok gününe rastladık o nedenle bu akşam şanslıydık. Ayrıca Volkan kasığından sakatlanıp çıkmasaydı, daha çok pas yapıp, daha çok pozisyon bulabilirdik.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious