Feldkamp bizden birisi!

Feldkamp bizden birisi!.12503
  • Giriş : 10.09.2007 / 13:54:00

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, bu sabah antrenman sonrasında yaptığı açıklamada, bizden biri gibi konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tecrübeli teknik adam, Malta maçında alınan beraberliğe çok üzüldüğünü belirterek,"Malta maçında beklenmedik iki puan yitirdik. Bu süpriz kayba bende çok üzüldüm. Ancak Macaristan'ı yenerek gruptaki şansımızı devam ettireceğiz Milli takımla ilgili teknik meselelere ben girmem.

Milli takım ekibi gerekli açıklamaları yaparlar. Galatasaray teknik ekibi olarak bu tür yorumları yapmaya hakkımız yok" diyerek polemiklerin yolunu tıkadı.

Tecrübeli teknik adam, Sion maçı ile ilgili soruları şimdilik erken diyerek, "Öncelikle Konyaspor maçını düşünmeliyiz. Konyaspor maçını kazanmak için çalışmalırımızı sürdürüyoruz. Konyaspor'un sert oynadığı ile ilkili soruya ise, napalım sahaya çıkmayalım mı?. Diğer rakiplerimizin içinde de sert oynayanlarda oldu. Son rakibimiz Manisaspor çok güzel Futbol oynadı ve bizi durdurmaya çalıstılar. Ayrıca son maçlarımızda hakemlerde gayet iyi performans gösterdi. Onları da kutluyorum"dedi.

Feldkamp, Arda ve Sabri'nin uzun süre sakatlıkları ile ilgili, özellikle yorum yapmadı ve bu iki futbolcununu sakatlığı ile ilgili soruları Murat Çevik'e bıraktı.

Bu arada ramazan başlıyor bu konuda önleminiz olacak mı sorusuna, Sizin bana bir tavsiyeniz var mı? ne yapayım dedi. Futbolcuların kulüpleri ile mukaveleri var. Bu mukavelerine bağlı olarak sorumlulukları var. Orucu yasaklamak gibi bir şey olamaz. Bazen küçük çocuklarınıza bile bir şeyi yasakladığınız zaman aksine netice alabilirsiniz. Bu konuyu fazla tartışmaya gerek yok" ifadelerini kullandı.

Kulüp doktor Murat Çevik ise Arda ve Sabri'nin sakatlıkları ile ilgili yaptığı açıklamada,"Sabri bugün ikinci bir kontrolden geçti. Durumunda bir değişiklik olmadığı ortaya çıkmadı. 6 ya da 8 hafta tedavi süreci olabilir. İnşallah daha kısa sürede iyileştirmeye çalışacağız. Arda'nın sakatlığının da 3 ile 4 hafta arasında iyileşmesini bekliyoruz. Ama bu sporcunun yapısına ve çalısmasına göre bu süreler kısalabilirde uzayabilirde" dedi.

Diğer yandan Galatasaray 11 kişi ile Konyaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Feldkamp antrenmanda forvet oyuncuları Özgürcan ve serkan ile özel olarak ilgilendi. Küçük saharda 3' e - 3 çift kale maçta oyuncu eksikliğinden 3. kaleci fırat da oyunda yera aldı. Linchon'da birbirinden güzel gollerle antrenmanı izleyen taraftarlardan alkış aldı. Sakatlıkları süren Okan ve grip olan Volkan takımdan ayrı çalıştılar. Gripi yeni atlatan Hasan Şaş ise 3'e 3 kişi yapılan çift kale maçta yer almadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious