Feldkamp: En zor günümü yaşadım

Feldkamp: En zor günümü yaşadım.15087
  • Giriş : 24.02.2008 / 23:14:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Kasımpaşa karşısında yenilgiyi hakettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karl Heinz Feldkamp, maçtan sonra, 8 ay önce göreve gelmesinin ardından en zor gününü yaşadığını ifade ederek, maçta ikinci yarıda oyuna takviye giren oyunculardan istediğini alamadıklarını bildirdi.

Alman teknik adam, Kasımpaşa karşısında, bu sezon en önemli özellikleri olan kanatlardan yapılan bindirmeleri gerçekleştiremediklerini dile getirdi.

-''ÖNEMLİ DÖNEMEÇTEYİZ''-

Feldkamp, takım ve kulüp için önemli bir dönemeçte olduklarını ve buradan en iyi biçimde çıkmalarının gerektiğini kaydetti.

Orta alanda dar alanda zorlandıklarını ve istedikleri futbolu oynayamadıklarını kaydeden Feldkamp, ''Kendimize özür aramıyoruz. Bugün yenilgiyi hakettik'' dedi.

-''RAKİBİ HAFİFE ALMADIK''-

Alman çalıştırıcı, Kasımpaşa'yı hafife almadıklarını belirtirken, kazanmak istediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini vurguladı.

Bu karşılaşmadan önce elde edilen ligdeki diğer sonuçlardan sonra alacakları bir galibiyetin avantaj getireceğinin bilincinde olduklarını dile getiren Feldkamp, ''Bugün özellikle gol yemeden maçı bitirmek istiyorduk, bir şekilde gol atacaktık. Pozisyonlara da girdik. Rakibi kesinlikle hafife almadık, maçın öneminin bilincindeydik'' diye konuştu.

-''BAŞKAN CANAYDIN MORAL KONUŞMASI YAPTI''-

Feldkamp, kulüp başkanı Özhan Canaydın'ın mart ayında yapılacak seçimlerde aday olmayacağını açıklamasıyla ilgili bir soruya, ''Başkanımız kendi kararını vermişse ve söylemişse en doğal hakkıdır, onun kararıdır. Yönetim katındaki olaylarla benim işim yok, saygı duymak lazım'' dedi.

''1 ay sonra kimin başkan olacağını bilemem'' diyen Alman teknik adam, ''Benim işim Galatasaray ile. Ben buraya takımla şampiyon olmaya geldim ve şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım. Kimin başkan olup olmayacağı şu an beni ilgilendirmiyor. Başkanımız, bugün tesislere gelip bir moral konuşması yaptı'' diye konuştu.

-PROTESTOLAR-

Feldkamp, maçtan sonra kaleci Orkun'a yapılan protestoların hatırlatılması üzerine de, ''Ben, Orkun'a değil, genel olarak protesto duydum, bu da haklarıydı. Bugün oynadığımız oyunla ilgili olarak herhangi iyi birşey söyleyemeyiz'' dedi.

-''HAKAN ŞÜKÜR DIŞINDA DİNLENDİREBİLECEĞİM OYUNCU YOKTU''-

Feldkamp, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadro değişiklikleri yapıp maçlarını yitirdiklerinin belirtilmesi üzerine, ''Demek ki iki hoca da yanlış yapmış, bendeki farklılık, dinlendirme değil, zoraki olarak kimi oyuncuları oynatmadık'' diye espri yaptı.

Feldkamp, Hakan Şükür'ün dışında pek de dinlendirebileceği bir oyuncunun olmadığını dile getirerek, ''Volkan, Mehmet Topal ve Barış'ın sakatlıkları vardı. Sabah deneme yaptık, sakatlıktan dolayı oynamadılar. Nonda, Ümit ve Hakan Şükür arasında bir seçim yapmamız gerekiyordu ve beraber bu kararı aldık'' diye konuştu.

-''EMRE GÖREMİYORDU''-

Alman çalıştırıcı, Emre'yi, devre arasında başı döndüğü için çıkardığını söyledi.

Emre'nin kendisine, ''Başım dönüyor, birşey göremiyorum'' dediğini anlatan Feldkamp, değişikliği bu nedenle yaptığını bildirdi.

-UĞUR TÜTÜNEKER: ''GALİBİYETİ HAKETTİK''-

Kasımpaşa Teknik Direktörü Uğur Tütüneker ise Galatasaray karşısında galibiyeti hakeden taraf olduklarını söyledi.

Galatasaray maçına çok ciddi ve iyi hazırlandıklarını belirten Tütüneker, ''Galatasaray'ın yorgun ve kırık geleceğini biliyorduk. Baskılı ve ileri oynamaya çalıştık. Bunu da başardığımıza ve hakettiğimize inanıyorum. Futbolcularımız 2-3 haftadır müthiş bir mücadele veriyorlar. Kaçıncı olmamız önemli değil, işimiz çok zor. En zayıf halka biziz ama en iyi şekilde mücadelemizi veriyoruz'' diye konuştu.

Galatasaray'ın, Bayer 04 Leverkusen maçının ardından toparlanmış bir görüntü vermediğini ifade eden Tütüneker, ''Ben, daha çok baskılı oynamalarını beklerdim. Dirençlerini kırdığımıza inanıyorum. Güzel bir oyunla kazandık'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious