Feldkamp: "İki takım da beraberliği hak etti"

Feldkamp:
  • Giriş : 06.01.2008 / 00:00:00

Fortis Türkiye Kupası (D) Grubu'nda Bursaspor, Galatasaray ile 2-2 berabere kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Hanz Feldkamp, her iki takımında beraberliği hak ettiğini söyledi.

Maçın ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Feldkamp, "Bana göre iki takımda beraberliği hak etti. Bazen topu ilerde tutan oyuncular olsun istiyor, hoca olarak ve bunlar yapılmayınca da gol yemeniz kolay oluyor. İki takım da tempolu oynadı. Saha şartları da beklediğimden iyi çıktı. Bu maçı aslında galip gelebilirdik düşüncesinde olunca insan biraz kızgın oluyor. Bu tip maçlardan sonra hata yapan oyunculara da moral vermek lazım. Bir dahaki maça hazırlamak lazım. Kupada ilerliyoruz. Bir dahaki maçta içerde oynayacağız. Başlangıç olarak da Bursa gibi bir rakiple oynamak kolay iş değil." diye konuştu.

"LİNDEROT'UN DURUMU TRANSFER POLİTİKAMIZI DEĞİŞTİREBİLİR"

Transferle ilgili sorular üzerine Feldkamp, "Linderot'un durumu bizi şok etti. Son durumunu yarın Amerika'dan öğreneceğiz. Kesin olarak şunu biliyoruz ki 6 hafta olmayacak; ama net kararı yarın alacağız. Eğer ameliyat olursa sezon sonuna kadar olmaz. Bu da bizim transferde daha farklı düşünceye sahip olacağımız anlamına gelir." dedi.

"Yani ilk tercih ön libero mu olacak?" şeklindeki soruya Feldkamp, "Yani Linderot gibi mücadele eden, çok koşan, ileriye doğru oynayabilen bir oyuncu. Bizim genç oyuncularımız var. Onlarıda maç içerisinde eğitecek, yön gösterecek oyunculara ihtiyacımız var. Bugün 90. dakikada Ayhan gibi Linderot gibi oyuncular olsaydı bu genç oyuncuları yönlendirebilirdi. Genç oyuncular skora bakmaksızın ileriye dönük oynamaya çalışıyorlar." dedi.

Feldkamp, sağlık durumuyla ilgili spekülasyonlar olduğunun hatırlatılması üzerine, "Spekülasyon yok; ama hem buradaki hem de Almanya'daki doktorlarım hasta olduğumu biliyorlar ve tedavi ettiler. Zaten hasta olsam düzelmek için evde kalırım. Benim bu şartlar altında hasta olsam buraya gelmem. Buna ihtiyacım da yok." şeklinde konuştu.

AYBABA: "İKİNCİ YARI MÜKEMMELE YAKIN OYNADIK"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise, ilk yarı çok erken gol yemelerin nedeniyle toparlanmakta geciktiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Toparlanmamız 25 dakika sürdü. Ancak ikinci yarı mükemmele yakın Futbol oynadık. Çok pozisyona girdik. Sahanın her yerinde baskı yaptık. Galatasaray'a pozisyon bile vermedik. Bu maç bizim için iyi bir tecrübe oldu. Nerelerde kimi ne zaman oynatırsak verim alırız onu gördük. Artık bundan sonraki maçlara bakacağız."

Bursaspor 2. Başkanı Osman Çelik de, "Hakeme rağmen çok iyi oynadık. Takımımız bu yılın en iyi futbolunu oynadı bence. Hocayı tebrik ediyorum. Galatasaray karşısında çok genç oyunculara görev verdi. Onlarda hocalarını mahcup etmediler. Hakemin haksız kararları oldu ancak hakkımızla bir puanı aldık." şeklinde konuştu.

Bursasporlu oyuncu Volkan Şen ise, iyi oynadıklarını belirterek, "Pozisyonlar bulduk; ama atamadık. Oyunun genelinde üstündük. Şans Galatasaray'dan yanaydı. Önümüzedki maçı alıp yukarı doğru çıkmak istiyoruz. Hafta sonuda ligde Denizlisporla oynayacağız. Onuda yenerek ligde yükselmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın tecrübeli kaptanı Hakan Şükür ise, maçla ilgili şu yorumu yaptı: "İlk yarı oyunun hakimi bizdik. Pozisyonlar bulduk ve ilk yarıyı galip bitirdik. Bence kupada buradan yenilmeden dönmekte iyi. Dört puana yükseldik. Sekiz puana yükselip gruptan çıkarız. İkinci yarı biz çok geriye yaslandık. Bu da haliyle sinir yaptı zaman zaman. Bu havalarda oynamak zorundayız. Trübündekiler için soğuk daha zordu. Biz en azından mücadele ettik. İyi bir antrenman maçı oldu bu."

Galatasaraylı Servet Çetin de, "İlk yarı hemen hemen pozisyon vermedik. İkinci yarı posizyon verdik. Eksiklerimizi gördük. Henüz hazır değiliz. 2-3 günlük antrenmanla geldik. Bursa bizden daha hazırdı; ama biraz daha dikkatli olmasaydık o golleri yemez galip gelirdik. Dört puana yükseldik iyi; ama daha dikkatli olmamız lazım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious