Feldkamp kapıları açtı!

Feldkamp kapıları açtı!.12503
  • Giriş : 16.10.2007 / 21:47:00

Karl Heinz Feldkamp, (A) Milli Futbol Takımı'nın yarın Avrupa Şampiyonası eleme grubunda çok önemli bir maça çıkacağını belirterek, ''Yarın çok önemli bir maçımız var. Süper bir maç olmasını diliyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feldkamp, Galatasaray'ın bugünkü antrenmanı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, milli takımın yarınki maçının önemine değindi. Alman teknik adam, ''Şu an bizim için en önemli konu Milli Takım. Yarın maçın süper olmasını diliyorum. O maçın heyecanı şimdiden beni bastı'' diye konuştu.

Milli takıma çok sayıda futbolcu gönderdiklerini, bu nedenle ligdeki Ankaraspor maçına yoğunlaşmakta zorlandıklarını ifade eden Feldkamp, şöyle konuştu:

''Ankaraspor maçını da düşünmemiz gerek. Bu maça yoğunlaşmaya çalışıyoruz, ama bu durumda biraz zorlanıyoruz. Milli takımda her türlü sorun olabilir. Bunları söylerken, futbolcuların sakatlanma olasılığından söz ediyorum, ama bu konuda bir endişem yok. Onlar üzerine düşen görevi yapsınlar. Yarın akşam süper bir maç olmasını temenni ediyorum. Futbolcularımız dönünce, Ankaraspor maçının hazırlıklarını hep birlikte sürdüreceğiz.''

Feldkamp, Ankaraspor maçının, seyircisiz oynayacakları son maç olacağını hatırlatarak, bu karşılaşmayı da önceki maçlar gibi kazanmak istediklerini söyledi.

''DENEYİMLİ FUTBOLCULAR, GENÇLERE DENEYİMLERİNİ AKTARMALI''

Feldkamp, takımdaki deneyimli futbolcuların gençlere tecrübelerini aktarabilecekleri bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. Bir basın mensubunun, takımdaki genç futbolcularla ilgili sorusuna, Feldkamp şu yanıtı verdi:

''Gençlerin yanında Lincoln, Hakan, Ayhan gibi tecrübeli oyuncularımız var. Deneyimli futbolcuların, gençlere tecrübelerini aktarmaları çok önemli. Bu nedenle, deneyimli futbolcuların, gençlere tecrübelerini aktarabilecekleri bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz. Genç ve deneyimlilerin kaynaşması çok önemli. Sadece gençlerle oynasaydık, bugünkü durumda olamazdık. Önümüzdeki dönemde de genç ve deneyimli oyuncuların kaynaşmasına önem vereceğiz.''
Alman teknik adam, Ankaraspor maçında, kiralık verdikleri Emre, Necati ve Orhan'ın kendilerine karşı forma giyeceğini hatırlatarak, ''Bu maçı bekliyorlardır. İyi hazırlanacaklarını sanıyorum. Çok arzulu olacaklardır ve bu onların doğal hakları. Ben de öyle olmasını diliyorum. Onlarla yollarımızı ayırma kararımızı vermem gerekiyordu, yaptım. Şu anda kadromuzda bulunan futbolculara baktığımda, doğru karar verdiğimi görüyorum, ancak onlar da bulundukları takımda
iyi performans gösterirlerse, önümüzdeki dönemde yine birlikte olabiliriz. Beklentim, onların iyi olmaları'' diye konuştu.

Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Emre, Necati ve Orhan zaten bizim sözleşmeli oyuncularımız. Dolayısıyla, onlarla karşılaşmamız normal. Takımlarının küme düşmesi ya da oradan ayrılmaları durumunda gelecekleri yer burası. Sürekli iyi oynarlarsa, ileride beraber olabiliriz. Onları performanslarından dolayı gönderdik. Bu performans iyiye giderse, geri dönerler. Sadece onlar için değil, kiralık verdiğimiz diğer oyuncular için de bu geçerli. Örneğin Uğur, geçen sezon Kayserispor'a kiralık
gitti. Orada iyi performans gösterdi ve şimdi takımdaki yerini aldı. Futbolda profesyonellik budur.''

Bir gazetecinin, Necati'nin milli takıma alınmasıyla ilgili sorusunu, ''Bunu Fatih hocaya sorun'' diye yanıtlayan Feldkamp, ''İyi performans gösterdiği için olabilir mi?'' sorusuna ise, ''Onlar, Ankaraspor'a gittikten sonra takımlarının durumlarında pek değişiklik olmadı'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious