Feldkamp oyunu beğendi

Feldkamp oyunu beğendi.12503
  • Giriş : 15.12.2007 / 00:01:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 2-0 kazandıkları Sivasspor karşılaşmasında her iki takımın da çok iyi bir futbol oynadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Alman çalıştırıcı, sahada iyi oyuncular olduğununu kaydederek, ''Böyle iyi bir Futbol için çok iyi iki takıma ve oyunun hızını kesmeyecek iyi hakemlere ihtiyaç vardır. Sahada iyi oyuncular vardı. Görünen o ki, Sivasspor'la daha uzun zaman mücadele edeceğiz'' dedi.

''ARDA ÖZÜR DİLEDİ''

Feldkamp, karşılaşmada agresif hareketleriyle dikkat çeken ve oyundan alındığında da kendisine tepki gösteren Arda'nın özür dilediğini söyledi. Arda'yı oyundan almasını doğal bir reaksiyon olarak tanımlayan Feldkamp, ''Daha evvel sarı kart gördü. Bir antrenörün en büyük görevi, oyuncusunun ikinci kartı görmesini önlemektir. Bunu için oyundan aldım'' derken, Servet ile saha içinde tartışmasıyla ilgili olarak ise, ''Benim aslında istediğim bu. Oyuncularım birbirleriyle hatalar olduğunda agresif bir şekilde de olsa bunu konuşmaları. Şu anda hiçbir sorun yok. Hem Servet, hem de Arda soyunma odasında gelip sarılarak özür dilediler benden'' ifadelerini kullandı.

Daha önce Sabri'nin de benzer bir hareket sergilediğinin sorulması üzerine tecrübeli teknik adam, şunları söyledi: ''Belki bugüne kadar bu tip şeylere dikkat eden hocaları olmamış olabilir. Kabullenmek istemiyorum. Böyle yapmamaları lazım. Genç oyuncular tabii ki. Benim hiç hoşnut olmadığım bir konu. Hakeme de benzer tepkiler gösteriliyor ama bu Türkiye'ye özgü. Ben İspanya'da yaşıyorum ve orada böyle olsa her maç 1-2 oyuncu atılır. Bu tip şeyler bizi güçlendirmiyor, zayıflatıyor.''

TRANSFER KONUSU

Feldkamp, devre arasında takıma takviye yapılıp yapılmayacağıyla ilgili olarak, ''Eğer olursa 4-5 transfer istiyorum'' dedi. Kulübün transfer bütçesinin ne olduğunu bilmediği için kesin konuşamadığını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, ancak kendisinin bu konuda istekli olduğunu ifade etti.

UYGUN: ''İKİ LİDERE YAKIŞIR BİR MÜCADELE OLDU''

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 2-0 mağlup oldukları Galatasaray karşılaşmasının iki lider takıma yakışan bir mücadeleye sahne olduğunu söyledi.

Her iki takımı da kutlamak gerektiğini ifade eden Uygun, ''Pozisyonlara da
girdik ama maalesef mağlup olduk. Artık sakatlar kervanına Balili ile Sedat'ın da eklenmesiyle ilk yarının son haftasına 12 futbolcuyla gireceğiz'' derken, Balili'nin kolunun çıktığını açıkladı.

Daha önce yaptığı, ''Şampiyon olamayız'' açıklamasına değinen Bülent Uygun, ''Ben hayalperest değilim. Kısıtlı bütçe ve dar kadroyla Futbol adına güzellikler yapıyoruz'' dedi.

Hakemler için konuşmak istemediğini ifade eden Uygun, ''Anadolu'dan bir
şampiyon çıktığında, bizim de Şampiyonlar Ligi finalini yönetecek hakemimiz olur'' ifadesini kullandı. Uygun, devre arası öncesi oyuncularına yapılan transfer tekliflerine de değinerek, ''Çok transfer teklifleri oldu. Henüz kimseyi vermedik. Devre arasında yönetimle oturup kulübümüzün menfaati ne gerektirirse yaparız'' demekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious