Feldkamp: Skoru hak ettik

Feldkamp: Skoru hak ettik.12503
  • Giriş : 05.10.2007 / 03:51:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, FC Sion karşısında aldıkları 5-1'lik skoru hak ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, FC Sion karşısında, ilk maçın ikinci yarısında başladıkları futbolun devamını bu maçta oynadıklarını ifade ederek, ''Bu skoru hak ettik. Korktuğum bir şey vardı, 3. golü bulduktan sonra ileri gidip bir gol yiyebilirdik, arkasından bir tane daha yiyip zora girebilirdik. Bu beni rahatsız etti, ama sonuçta bu yüksek skoru hak ettik'' diye konuştu.

Rakiplerinin Cenevre'de kendilerine karşı yapabileceklerinin üstünde
oynadığını dile getiren Alman teknik adam, şunları söyledi: ''Bu akşam ise normal futbollarını oynadılar. İlk maçta kendilerini aşmalarının sebebi de kısa sürede 2-0 öne geçmeleriydi. O anda büyük moral kazandılar ve maç öyle gelişti. Bugün onlara hiçbir şans tanımadık, daha agresif ve sert karşılık verip, golleri atıp öne geçtik.'' Seyircilerin maçta kendilerini ileriye ittiğini anlatan Feldkamp, ''Onlar oyunu hızlandırıyorlar. Aslında bazen kontrol etmeye çalışıyorum, ama böyle bir statta kaynama olunca hızlanmamak zor oluyor. Barış bir ara öyle hızlıydı ki toptan önce o kaleye girdi'' dedi.
Feldkamp, maçları perşembe-pazar oynamanın sıkıntı yaratabileceğini
vurgularken, ''Aslında çarşamba-pazar daha uygun. Yarın sakatlıklar veya
oyuncuların fizik durumuna göre, pazar günü yapacağımız Kayserispor maçında kadroda değişikliğe gidebilirim'' diye görüş belirtti. İsmail Bouzid ile hafta boyunca konuştuğunu belirten Alman teknik adam, ''Ona genç bir oyuncu olduğunu, büyük takıma geldiğini, geçtiğimiz haftalarda çok şeyler öğrendiğini söyledim. Şansı da yaver gitti ve bir gol attı. Genç bir oyuncu, büyük bir para da verilmedi kendisine'' ifadesini kullandı. Maçta, takım olarak çok iyi performans gösterdiklerini belirten Feldkamp, ''Lincoln ve Hakan bu hafta çok iyi çalıştı, ufak tefek sıkıntıları hazmetmek zorunda kaldık, ama takım olarak çok iyi oynadık'' açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious