Feldkamp'ın keyfi kaçtı

Feldkamp'ın keyfi kaçtı .19942
  • Giriş : 22.10.2007 / 09:41:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, bu akşam oynanan karşılaşmanın güzel geçmediğini belirterek, herhangi bir şeyi abartmanın da anlamının olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feldkamp, Ankaraspor maçından sonra düzenlediği basın toplantısına, ''Bugün güzel bir Futbol maçı izlemedik'' diye başlarken, ''Herhangi bir şeyi olduğundan güzel söylemenin anlamı yok. Defansımızı tebrik etmem gerekiyor, disiplinli bir şekilde görevini yaptı. Bu tip maçlarda gol atmak için çok ofansif oynamak zorunda kalıyorsunuz, o zaman gol yemek ihtimali yüksek olabiliyor. Bugün en büyük korkum gol yemekti'' şeklinde konuştu. Seyircisiz son maçlarını oynadıklarını dile getiren Feldkamp, belki de bunun baskısı altında kalmış olabileceklerini anlattı.

FEDERASYONA TEPKİ

Alman teknik adam, kendilerini önümüzdeki haftalarda daha zorlu günlerin beklediğini vurgulayarak, bu yoğun maç trafiğinin arasına Fortis Türkiye Kupası maçlarının eklenmesini eleştirdi. Bu oynanacak maçlarda yorulacaklarını kaydeden Feldkamp, şöyle devam etti:

''Artık hiç antrenman yok, dinlenme, bakım, tedavi yok bu dönem içinde. Tabii sırf biz değil, Beşiktaş ve Fenerbahçe de aynı durumda. Federasyon planlamasına baktığımızda Türkiye Kupası, milli takım, UEFA ve lig maçları var. Oyuncularımız devamlı maç yapıyor. Şu an kupa maçlarının başlamasını mantığım almıyor, anlayamıyorum. Devamlı seyahat halinde olacağız ve sonra Milli Takım maçları olacak. Uluslararası ve Türkiye'de iyi sonuçlar alabilmek için bu ortamın daha iyi organize edilebilirdi.''

Feldkamp, ''Fortis Türkiye Kupası'nda genç oyuncular oynatabilir misiniz?'' sorusuna da şöyle yanıt verdi: ''Bu kararı o zaman veririz. Bu tarihlerin dip dibe konulmasına anlam veremiyorum. Almanya'da kupada devamlı kazanan devam ediyor. 5 maç oynayınca ocak ayında finale çıkıyorsunuz. Bu büyük yük olmuyor, biz burada grup maçları oynayacağız. Ben Futbol oynamasını severim, ama bunun niye böyle yapıldığını birisinin bana izah etmesi lazım. Uluslararası arenada bizler bir şeyler göstermek istiyoruz. Bu tip yorgunluklar da üstüne gelince işler zorlaşıyor.''

SERT OYUNDAN YAKINDI

Feldkamp, Ankaraspor'un yaptığı sert müdahalelerle oyun kurmalarına engel olduğunu savundu. Maçta ilk yarıda uzun toplarla oynadıklarını söyleyen Alman teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Benim de hoşuma giden bir durum değil. Bugün özellikle idmanda çalıştığım konu, iki santrforun çizgilere doğru gelip yanlardan top istemeleriydi. Bugün Ümit bunda başarılı oldu, çok gayretliydi. Orta sahada iyi oyuncularımız var, topu kullanmayı seven oyuncular, ama bugün öyle bir maç oldu ki hep ileriye doğru gitmeye çalıştıklarında, futbolcularımız hep sert ve erken müdahalelerle durduruldu. Oyuna müsaade edilmedi. Hakemin vermesi gereken kararlardı, kritize etmek istemiyorum, ama oyunumuzu bu yüzden kuramadık.''

Hakan Şükür'ün sırtında bir problemi bulunduğunu kaydeden Feldamp, Hasan'ın durumunun da kontrol edildiğini anlattı. Feldkamp, 7 günde 3 maç oynayacaklarını ve bugün 4 forvet oyuncusuyla konuştuğunu belirterek, ''Onlara 7 günde 3 maçımız olduğunu söyledim. Taktiğim Hakan Şükür-Ümit ile başlamaktı. Çünkü Hakan da dinlenmiş vaziyette geldi. Çünkü milli takımda pek oynamadı. Nonda da milli takıma gidip geldi, oynadı, yolculuk yaptı. O yüzden seyahati olmayan dinlenmiş oyuncuyu tercih ettim'' ifadesini kullandı.

Volkan'ı oynatmaması konusundaki bir soru üzerine de Alman çalıştırıcı, ''Bugün Volkan ile iki kere idman yaptık. Hakan Balta perşembe günü statü gereği UEFA Kupası maçında oynayamayacak. Bugün Volkan'a bir şey olsaydı, perşembe günü büyük sıkıntı çekecektik. Gol yemediğimize göre Hakan da işini iyi yaptı. Perşembe günü sol tarafta eksik olmasın diye bugün Volkan'ı oynatmadık. 22 oyuncunuz varsa, kimin oynayıp oynamayacağı sır değil'' yanıtını verdi.

Feldkamp, görev vereceği mevkide kim iyiyse kadroya onu aldığını dile getirerek, ''Yabancı oyuncular Türk oyunculardan daha iyi olduğunda 6'sı da oynayacak. Şimdi burada yabancı kim, Türk kim diye düşünmüyorum. Görev vereceğim yerlerde hangisi daha iyiyse onu kadroya alıyorum. Carrusca'dan yeterince verim alamıyorum. En hazır kimse onu oynatıyorum. Bugün, geçen seneye göre 8 yeni oyuncum vardı, o yüzden memnunum'' şeklinde görüş belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious