Feldkamp'tan açıklama geldi

Feldkamp'tan açıklama geldi.9066
  • Giriş : 09.04.2008 / 09:36:00

Feldkamp, kamuoyunca sürpriz olarak görülen istifasının, yönetimle arasındaki uyuşmazlık sebebiyle gerçekleştiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülkesine gitmek için eşi Helma Feldkamp ile birlikte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne gelen Alman teknik adam, burada G.Saray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin tarafından çiçeklerle uğurlandı. Helma Feldkamp'ın bu sırada gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Feldkamp, ayrılığın her iki taraf için de aslında sürpriz olduğunu; ancak karşılıklı anlaşarak bu kararı aldıklarını kaydetti.

POLAT'LA SIKINTIM YOK

Başkan Adnan Polat ile arasında gayet güzel bir ortam olduğunu ve Polat'la bir sıkıntının olmadığını dile getiren Feldkamp, "Ancak aramızda uyuşamadığımız bazı düşünceler vardı. O yüzden bu ayrılık oldu. İçtenlikle ve inanarak söylemek istediğim bir şey var. Çok çalıştık, şu ana kadar çok güzel şeyler yaptık. Sezon sonunda Galatasaray'ı şampiyon görmek istiyorum." dedi.

AHMET HOCANIN AYRILMASINI ANLAYAMADIM

Kendisini üzen şeylerin de bulunduğuna dikkati çeken Kalli, "Ahmet hocanın ayrılmasını anlayamadım. Bir başarı elde edilmişse en büyük pay sahibi odur. Ama bu sorumluluğu, Ahmet hocanın ayrılmasını düşünenlerin alması gerekiyor. Hepinizi çok özleyeceğim; ama sizsiz de yaşayabilirim." şeklinde konuştu.

HER ZAMAN Galatasaray İÇİN ÇALIŞIRIM

Feldkamp, "Aniden ayrılmanıza neden olan fikir ayrılıkları nelerdir?" sorusuna, "Düşüncelerimiz farklıydı. Mukavelem olmasına gerek kalmadan her zaman G.Saray için çalışırım." cevabını verdi. "5 hafta daha fikir ayrılıklarına dayanılamaz mıydı?" şeklindeki soruya Feldkamp, 'Hayır' cevabını verdi.

SEZGİN: FELDKAMP BİZİM DOSTUMUZDU

Adnan Sezgin de, Feldkamp'ı uğurladıktan sonra bir açıklama yaparak, "Feldkamp bizim dostumuzdu. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz." değerlendirmesinde bulundu. Düsseldorf Havaalanı'na inen Felkamp'ı torunu karşıladı. Türkiye'de çok güzel 10 ay geçirdiğini ifade eden Alman çalıştırıcı, İstanbul'daki açıklamalarının aksine sezon sonuna kadar görev yapmayı çok istediğini anlattı. Feldkamplar daha sonra yaşadıkları Essen kentine gitti.

LİNCOLN: AYRILIŞINDA ETKİM YOK

G.Saray'ın Brezilyalı yıldızı Cassio Lincoln, Feldkamp'ın ayrılışında hiçbir etkisinin olmadığını söyledi. GS TV'ye açıklamada bulunan Lincoln, Alman teknik adamla arasında ufak tefek sorunlarının bulunduğunu belirterek, "Bütün bu sorunlarımızı biz, hoca-futbolcu olarak gözlerimizin içine bakarak hallettik, konuştuk. Her seferinde de üstesinden geldik." dedi. Feldkamp'ın ayrılmasına şaşırdığını dile getiren Lincoln, bir futbolcunun, transfer olduğu bir kulüpte hocası veya diğer arkadaşları için değil, kulübü ve taraftarları için oynayacağına dikkati çekti. Brezilyalı futbolcu, Sarı-Kırmızılı taraftarlara da övgü yağdırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious