Feldkamp'tan sert cevap

Feldkamp'tan sert cevap .12503
  • Giriş : 21.08.2007 / 14:52:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, hakkında yapılan 'Sınıfta kaldı' yorumlarına sert cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Feldkamp, hakkında yapılan 'Sınıfta kaldı' yorumlarıyla ilgili olarak, sınıfta kaldığını belirterek, "Benim bulunduğum sınıf, en üst düzey teknik direktörlerin bulunduğu sınıf. Evet sınıfta kaldım." dedi.

Sarı-kırmızılı takımın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanın ardından, Turgay Vardar Toplantı Salonu'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Feldkamp, son zamanlarda hakkında çıkan yazıların bu basın toplantısına hazırlıklı çıkmasına neden olduğunu belirterek, gelecek dönemlerde alacakları mağlubiyetlerin ardından aleyhinde ne gibi haberler çıkacağını merak ettiğini söyledi.

Kendisinin ve takımının göstermiş olduğu performansla sınfta kaldığı yönündeki haberlere karşı ''Evet sınıfta kaldım'' diyen Feldkamp, "Benim bulunduğum sınıf, en üst düzey teknik direktörlerin bulunduğu sınıf." diye konuştu.

-"BAZI ARKADAŞLARLA OLAN İLİŞKİMİZİ GÖZDEN GEÇİRMEYE KARAR VERDİM"-

Alman teknik adam, basının aleyhinde yazdığı haberlerin gerçekleri yansıtmadığını dile getirerek, bugün bir gazetede çıkan 'Feldkamp'ın bavulu hazır' başlıklı haberi ise alaycı bir üslupla yalanladı.

Hiç ilgilenmemeleri gereken kulüp içi bazı konularla ilgileniyor olmalarının, kendilerini olumsuz etkilediğini belirten Feldkamp, şöyle devam etti: "İlk olarak hiç bavulum yok, buraya spor çantalar ile geldim. Bu nedenle toplanacak bavulum olmadığını bilin. İkinci olarak herkes zirvede bırakmak ister, bende zirvedeyim ama henüz hedeflerimize ulaşmadık. İşi bırakmak için hiçbir nedenimiz yok. Basın ile aramda iyi bir ilişki olduğunu düşünüyordum ama son zamanlarda yazılanları görünce bu ilişkiyi yeniden gözden geçirmeye karar verdim. Basının içinde çok dürüst insanlar da var bu gözden geçirme onlarla ilgili değil.

Önümüzdeki dönemde bu tarz haberler devam ederse, bu arkadaşlar burada yer almayacaktır. Yazılan haberlerle kazancımı oldukça aşağıya indirmişsiniz, bundan da memnun oluyorum. Bu yazılan çizilenler, benim gülünç diye tabir edeceğim konular. Basın mensuplarına arzu ettikleri takdirde oyuncularla görüşme imkanı yaratabilirim, benim de haberim olması kaydıyla. Ümit, Hakan ve Hasan ile ilgili yazılanlar var, hepsine izin veriyorum, geçsinler basın karşısına soruları yanıtlasınlar. Bunlarla ilgili benim hiçbir sorunum olmaz.

Bütün bu gelişmelerin neden buraya geldiğinide size açıklayayım. Bursa deplasmanından gece 1,5-2 gibi döndüm, Almanya'dan arkadaşlarım telefon etti; 'Türkiye'de bir televizyon programında senin döneceğin iddia ediliyor' dediler. Bundan sonra bu tarz yalan haberlerin olmamasını diliyorum. Bugün Fanatik Gazetesi'nde yer alan haber nedeniyle, yönetimimizin o gazeteye karşı aldığı bir tavır var. Bu tavırda benim etkim olmadı."

-"ARDA'YLA MİLLİ TAKIM'DAN DÖNÜNCE KONUŞACAĞIZ"-

Bu arada Arda'nın bir gece kulübünde maçtan iki gün önce geç saatlere kadar eğlendiği sorusuna Feldkamp şu ceva verdi: "Bunun doğruluğunu araştırmamız lazım. Arda şu an Milli Takım'da, O'nun performansını olumsuz etkilememek için bu konuyu açmamak lazım. Arda, Milli Takım'dan döndükten sonra bu konu aramızda değerlendirilecektir. Dün de kulüp yetkililerimizden biri Fatih Hoca ile bu konuyu konuştular. Arda döndükten sonra bu konuyu konuşacağız. Arda'nın da bir özel yaşamı var ve özel yaşımında istediği herşeyi yapabilir. Diğer taraftan kulüplerin, oyuncuyla yaptığı anlaşmalar var ve gerekirse bu yaşantıları kulüp yönlendirilebilir. Bursa maçına dönersek, bu karşılaşmadan önce oyunculara nasıl yaşamaları gerektiği oyunculara bildiriliyor ve buna da uymalılar."

-"HASAN'LA PROBLEMİMİZ YOK"-

Hasan Şaş'ın yedek kalmasını ardından aralarında sorun olup olmadığına dair sorularla ilgili olarak ise Feldkamp şu yanıtı verdi: "Hasan Şaş'a ben moral vermedim, aksine O, bana moral verdi. Hasan'ı nerdeyse basın toplantısına da getirecektim. Hasan ile konuşmamızda, "Hocam hiçbir sorun yok, yazılanlar doğru değil" diyerek bana moral verdi. Ayrıca Bursa'daki kadromuzu biliyorsunuz, çok sayıda orta saha oyuncumuz vardı ve bir oyuncuyu kadroya almamam gerekiyordu. Ayrıca şunu da bilmenizi istiyorum, Hasan Koprivnica maçında kötü oynadığı için kenara almadım, sarı kartı vardı ve 10 kişi kalmamak için Hasan'ı değiştirdim."

Diğer taraftan Ankaragücü maçını seyircisiz oynayacaklarını hatırlatan Feldkamp, "Hafta sonunda Ankaragücü ile seyircisiz oynayacağız. Rakiplerin en çok isteyeceği şey Galatasaray gibi büyük bir takımın seyircisinden yoksun karşılarına çıkmasıdır. Bunu gündeme getirmiyorsunuz başka şeylerle uğraşıyorsunuz." diye basına sitem ederek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious