Felkamp'tan çok umutlular

Felkamp'tan çok umutlular.10492
  • Giriş : 11.06.2007 / 23:33:00
  • Güncelleme : 11.06.2007 / 23:37:29

Galatasaray'da teknik patronluğa Karl Heinz Feldkamp'ın getirilmesi en çok Sarı-Kırmızılı takımdaki genç oyuncuları sevindirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teknik Direktör Eric Gerets döneminde yeterince oynama fırsatı bulamayan genç yıldızlar, yeni sezonda Feldamp'ın kendilerine daha fazla şans vereceğine inanıyorlar.

Sarı-Kırmızılı kulübün Başkan Yardımcısı Adan Polat'ın, "Feldkamp genç oyunculara daha fazla oynama şansı veriyor. Bizim de kadromuzda çok fazla genç oyuncu var. Bu gençlerimizden bazılarının Feldkamp yönetiminde birer yıldız olacaklarına inanıyorum." açıklamasından sonra Galatasaray'ın genç yıldızları yeni sezon açılışını iple çekmeye başladılar. Geçen sezon kadroda yer alan Aykut, Fevzi, Ferhat Öztorun, Mehmet Güven, Mehmet Topal, Hasan Kabze, Aydın Yılmaz ile yine başka takımlarda kiralık olarak forma giyen Oğuz Sabankay, Uğur Uçar, Özgürcan Özgür, Uğur Demirok, Uğur Erdoğan, Mülayim Erdem, Cafercan, Erkan Ferin, Cihancan da hazırlık döneminde çok çalışarak Alman teknik adamın gözüne girmeye çalışacaklar. Kadroda yer bulamadıkları için sezon içinde Sarı-Kırmızılı takımdan ayrılmayı kafalarına koyan bazı genç oyuncular da bu kararlarından vazgeçtiler.

Galatasaray'da 1992-93 sezonunda görev yapan Feldkamp o dönemde Hakan Şükür, Mustafa Kocabey, Tugay Kerimoğlu, Okan Buruk, Arif Erdem ve Bülent Korkmaz gibi genç oyunculara şans vererek birer yıldız haline getirmeyi başarmıştı. Feldkamp'ın, "Benim için oyuncunun yaşı hiç önemli değildir. Sahada performansı iyi olan formayı giyer." açıklaması, yeni sezonda Sarı-Kırmızılı takımın genç ve tecrübeli oyuncuları arasında inanılmaz bir forma rekabeti yaşanacağının en önemli göstergesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious