Fener, Çin basınında

Fener, Çin basınında.16922
  • Giriş : 03.04.2008 / 09:59:00
  • Güncelleme : 03.04.2008 / 10:29:17

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final mücadelesinde, dün sahasında Chelsea'yi ağırlayan Fenerbahçe'nin 2-1'lik galibiyeti, binlerce kilometre uzaklıktaki Çin'de de yankılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çinliler, Şükrü Saraçoğlu stadını artık 'cehennem' olarak niteliyor. Ülkenin en çok tıklanan internet sitelerinden Netease (163.com), maçtan önce Saraçoğlu'nu 'cehennem' lakabıyla tanıttı.

Maçın dakika dakika ayrıntılı özetine yer veren web sitesi, haberi "Deivid kendi kalesine gol attı, sonra muhteşem gol geldi, Fenerbahçe 2 - Chelsea 1" başlığı ile okuyucularına duyurdu. Haberde, Şampiyonlar Ligi'nde kendi sahasında 5 maçtır yenilmeyen Fenerbahçe'nin ilk defa karşılaştığı Chelsea'yi, yenik düşmesine rağmen 2-1'lik skorla yenmeyi başardığı belirtildi.

Bir başka ünlü internet sitesi Sina.com maçın görüntülü özetini sitesinde yayınladı. Haberin başlığında "Chelsea cehennem stadında bozguna uğradı, titreten muhteşem ölümcül vuruşa maruz kaldı" denilerek Deivid'in şutuna vurgu yapıldı.

Haberde, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Liginde 6 maçtır yenilmeyen Chelsea'nin bu unvanına son verdiği kaydedildi. Fenerbahçe'nin böylece bu sezon kendi sahasında yenilmeme başarısını sürdürdüğü hatırlatıldı.

Çin'in en büyük gazetesi olan 'Halkın Günlüğü' de haberi "Fenerbahçe'den beklenmedik patlama, Chelsea deplasmanda 2-1 mağlup" şeklinde duyurdu. Maçın dakika dakika uzun özetine yer verilirken, Chelsea'nin bu sezon ilk mağlubiyeti tattığı, Fenerbahçe'nin de beş maçtır kendi sahasında yenilmediği aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious