Fener, Gökçek'ten açıklama bekliyor

Fener, Gökçek'ten açıklama bekliyor.11272
  • Giriş : 18.11.2008 / 16:11:00

Fenerbahçe Kulübü, Ankaraspor ile yaptıkları maçın hakemi ile ilgili maç öncesi bazı iddialar ortaya atan onursal başkanı Melih Gökçek'ten açıklama bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü, Ankaraspor ile yaptıkları maçın hakemi Yunus Yıldırım'ın bu karşılaşmaya atacağı bilgisinin kendisine daha önce geldiğini ve taraflı yönetim göstereceğine dair duyumlar aldığını söyleyen Ankaraspor Kulübü'nün onursal başkanı Melih Gökçek'ten, bu bilgileri kimden aldığını açıklamasını istedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan Ankaraspor maçının ardından, Melih Gökçek'in, katıldığı televizyon programlarında, maçın hakemine ilişkin açıklamalarda bulunduğu hatırlatıldı.

Melih Gökçek'in, bu maça Yunus Yıldırım'ın atanacağına ilişkin bilginin, MHK açıklamasından günler önce kendisine geldiğini ve maçta taraflı bir yönetim göstereceğine dair duyumlar aldığını belirttiği dile getirilen açıklamada, ''Gönül isterdi ki Sayın Gökçek bu açıklamalarını müsabakadan önce yapsın ve konuya kamuoyunun dikkatini daha önceden çekmiş olsun. Söz konusu açıklamaların, sahada 90 dakika mücadele ederek maçı kazanan futbolcularımızın emeklerine gölge düşürmesini kesinlikle arzu etmeyiz, ancak fair-play ve futbolda güvenin yeniden kazanılması adına, Sayın Gökçek'e düşen önemli bir görev var. Sayın Gökçek, kendisine özellikle atamalar resmi olarak açıklanmadan önce bu bilgiyi veren kişinin kim ya da kimler olduğunu açıklamalıdır'' denildi.

Sistemdeki çürük elmaların tespit edilerek Futbol ailesinin dışına itilmesinin ve benzer durumların yaşanmamasının ancak bu şekilde sağlanabileceği kaydedilen açıklamada, daha sonra şu ifadelere yer verildi:

''Bu kişilerin isimlerini kamuoyu ile paylaşmamak, onları korumak, yaptıkları kötü ve adil olmayan işlerin devamını sağlamak adına onlara güvence vermek olacaktır. Fenerbahçe Kulübü olarak futbolda güvenin sarsılmasına neden olacak her türlü oluşumun karşısında olduğumuzun bilinmesini ve bu tür oluşumların yok edilmesi adına üzerimize düşenleri sonuna kadar yapacağımızdan kimsenin şüphe duymaması gerektiğini önemle hatırlatırız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*