Fener, Gökhan'ı satmayacak!

  • Giriş : 21.11.2007 / 14:31:00

Fenerbahçe Kulübü, son haftalarda gösterdiği performansla göz dolduran genç futbolcusu Gökhan Gönül'ün satılık olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, genç futbolcuyla ilgili basında, son zamanlarda birçok haberin yer aldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

''Futbolcumuzun gerek takımında gerek ise milli takımda sergilediği futboldan son derece memnunuz. Ancak bazı gazeteler, Gökhan hakkında birçok asılsız ve ileride futbolcumuza zarar verecek haberler yapmaktadır. Bugün bir gazete oyuncumuzun bonservis bedelinin 10 milyon avro olduğunu iddia etmektedir. Her şeyden önce bu oyuncumuz satılık değildir. Sezon başında sözleşme imzaladığımız Gökhan'ı satmayı düşünmüyoruz. Dolayısıyla da bu oyuncumuz için düşünülmüş ya da istenilen bir bonservis bedeli söz konusu değildir.

Ayrıca aynı haberde Gökhan'ın takımımıza sayın Rıdvan Dilmen tarafından önerildiği şeklinde ifadeler yer almaktadır. Gökhan, teknik heyet ve antrenörümüz Zico'nun yönetime sunduğu raporda olan ve yönetimin de bunun üzerine önce eski hocası Metin Diyadin ile görüşerek transfer ettiği bir oyuncumuzdur. Gökhan, kulüp dışından kimsenin tavsiyesi ya da aracılığı ile alınmış bir oyuncu değildir. Başarılı bir oyuncu hakkında hemen satılıyor şeklinde haberler yapmanın, transfer bedelleri ya da bonservis bedelleri belirlemenin ne oyunculara, ne kulüplere ne de basına hiçbir faydası olmadığı gibi uzun vadede bu tür haberlerin sıkıntılar yaratabileceğinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.''

GÜNDEMİMİZDE TRANSFER YOK

Fenerbahçe Kulübü, gündemlerinde transferin olmadığını da açıkladı.Açıklamada, Sivassporlu futbolcu Mehmet Yıldız'ın transfer edileceğine dair haberlerin asılsız olduğu bildirilerek, ''Mehmet Yıldız ile ilgili kesinlikle bir transfer çalışmamız ya da girişimimiz söz konusu değildir. Bu oyuncuyu transfer etmek gibi düşüncemiz yoktur. Fenerbahçe kulübü'nün gündeminde transfer yoktur. Hiçbir oyuncumuzu göndermeyi düşünmediğimiz gibi herhangi bir oyuncu transfer etmeyi de düşünmemekteyiz'' denildi.

Ayrıca, kulübün Almanya'nın Schalke 04 takımında forma giyen Brezilyalı Kevin Kuranyi ile ilgilendiği şeklindeki haberlerin de gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious