Fener, para basmayı biliyor

Fener, para basmayı biliyor.10569
  • Giriş : 27.06.2007 / 06:26:00

Alex: 100 dolarlık formaları bize imzalatıp 1000 dolara satıyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbocusu Alex de Souza, Brezilya'nın ''Sportv'' televizyonunda ''Arena'' adlı programda yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe'nin ''pazarlama sistemi''nintamamen farklı olduğunu söyledi.

"Bir Fenerbahçe forması 90 lira, yaklaşık 100 dolar. Kulüp başkanı bize yaklaşık 100 formayı imzalatıyor ve her birini 1000 dolara satıyorlar. Hepsini de satıyorlar" diyen Alex'e stüdyodaki diğer konuklar şaşırıp, "Fenerbahçe para basmayı biliyor" şeklinde espri yaptılar.

Fenerbahçe'nin Avrupa Kupası maçlarında başarılı olamamasını yabancı oyununa bağlayan Alex, "Eğer Türkiye AB ülkesi olsaydı takımda sadece ben yabancı olacaktım. AB ülkelerindeki takımlarda o ülkeden çok az oyuncuoynuyor" değerlendirmesini yaptı.

Brezilyalı golcü futbolcu ayrıca, Türkiye'de yabancı futbolculara çok saygı gösterildiğini belirtirken, Zico'nun oynadığı takımın teknik direktörü olmasından dolayı da kendisini "öncelikli hissettiğini" söyledi.

Alex açıklamalarında, Barcelona'da oynayan Arjantinli Messi için "fantastik bir futbolcu" derken, Brezilya Milli Futbol Takımı kadrosuna tekrardan çağrılma olasılığı olursa bundan memnuniyet duyacağını dile getirdi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious