Fener anketinde çarpıcı sonuçlar

Fener anketinde çarpıcı sonuçlar.28021
  • Giriş : 29.12.2008 / 17:31:00

Ara transfer döneminde çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'na, taraftardan transfer tavsiyesi geldi. İşte taraftarların takımda tutulmasını istediği isimler:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbaçeli taraftarların internetteki buluşma noktası ''www.antu.com'' adresli web sitesinde ''Sözleşmeler bir an önce yenilenmeli'' başlığıyla yer alan yazıda, yönetim kurulunun, özellikle Alex ve Lugano'nun sözleşmelerini daha önceden uzatmayıp, işi son dakikaya bırakarak büyük bir hata yaptığı savunuldu.

Alex gibi bir oyun kurucu ile Lugano gibi bir savunmacının yerini doldurmanın, orta bütçeli takımlar için çok zor olduğu kaydedilen açıklamada, özetle şu ifadelere yer verildi:

''Bu sezon sonunda Alex, Lugano, Deivid, Selçuk ve Volkan Demirel'in sözleşmeleri sona eriyor. Kulübümüz, eminiz ki bu futbolcularımızla sözleşme yenilemek için görüşmelere başlamıştır. Kaptanımız Alex yaptığı açıklamada, kulübümüzün kendisiyle yeterince ilgilenmediğini söylüyor. Yönetimimiz, son birkaç sezondur tekrarladığı başarısız tercihlerden sonra şunun farkına varmalı: Bütün futbolcularımız bir değerdir, ama bu takımda farklılık yaratan, oyuna ağırlığını koyan, yerli futbolcularımızın dışında iki yabancı oyuncu var. Onlar da Alex ile Lugano'dur. Yönetimimiz, daha önce bu iki futbolcunun sözleşmesini uzatmayıp, işi yine son dakikaya bırakarak büyük hata yapmıştır. Daha önce Tuncay'da, Aurelio'da yaşadığımız gibi, bu iki futbolcumuzun da ellerini kollarını sallayarak gitmelerini engellemek için önlerinde çok kısa bir süre kalmıştır.''

Rakipler kadrolarını güçlendirirken, Fenerbahçe'nin elindeki değerlere sahip çıkamadığı ileri sürülen açıklamaya şöyle devam edildi:

''Artık mali gücümüzün transfere yansımasını görmek istiyoruz. (Fenerbahçe istediği herkesi alır) sözünün devamı camiamız için çok önemlidir. Burası bir ticari işletme değil. Biz taraftarlar olarak sürekli artı veren bir mali bilançoyu tabii ki görmek isteriz, ancak asıl önemli olan sahada oynanan güzel Futbol ve sportif başarılardır. Yönetimimizin, dişimizden tırnağımızdan arttırdığı paralarla aldığımız 33 bin kombinenin, 100 bini aşan taraftar kartının, Fenerium'lardan aldığımız lisanslı ürünlerin yüzü suyu hürmetine, taleplerimize saygı göstermesini bekliyoruz. Bu saygının göstergesi olarak da sözleşmesi biten futbolcularımızla sözleşme yenilendiğini bir an önce görmek istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*