Fener az kalsın hükmen yeniliyordu!

Fener az kalsın hükmen yeniliyordu!.20525
  • Giriş : 06.12.2008 / 12:43:00
  • Güncelleme : 06.12.2008 / 12:43:21

Denizli maçının 58. dakikasındaki oyuncu değişiklikleri az kalsın Fenerbahçe tarihindeki ikinci '7. yabancı' skandalına yol açıyordu. Bakın o dakikada neler oldu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin 8 yıl önce oynanan Beşiktaş maçında yaptığı sahada "6 yabancı" bulundurma skandalının bir benzeri dün gece az kalsın yine tekrarlanıyordu...

Dün gece oynanan Denizlispor - Fenerbahçe maçının 58. dakikasında yapılan oyuncu değişiklikleri ile Fenerbahçe'nin 7 yabancıyla sahada yer almasının Selçuk'un uyarısıyla son anda önlendiği ortaya çıktı.

Maçın 58. dakikasında iki oyuncu değişikliği birden yapan Aragones, Emre ve Deivid'in oyuna dahil ederken, Vederson ve Josico'nun ise sahadan aldı. Fakat bu oyuncu değişiklikleri yapılırken saha kenarında çıkan karışıklığın Fenerbahçe'yi hükmen mağlup etmesini son anda Selçuk Şahin engelledi. Federasyon'un getirdiği sahada aynı anda 6 oyuncu bulundurma kuralının bilincinde olan Selçuk, Deivid'in, Türk statüsünde oynayan Wederson'un yerine oyuna girmesini engelleyip, 4. hakemi uyararak Emre'nin oyuna dahil olmasını sağladı. Emre Wederson'un, Deivid de Josico'nun yerine girince büyük bir skanda önlenmiş oldu.

O dakikaya kadar; Edu, Lugano, Roberto Carlos, Josico, Alex ve Güiza'dan oluşan 6 yabancı ile sahada olan Fenerbahçe'de, Gökçek Wederson'un yerine Deivid girmiş olsaydı, sahadaki yabancı sayısı 7 olacaktı ve bu durumda maçı Denizlispor hükmen kazanacaktı.

AKILLARA 6 YABANCILI BEŞİKTAŞ MAÇI GELDİ

Fenerbahçe 16 Eylül 2000 tarihinde İnönü Stadı'nda Beşiktaş ile yapıan lig maçında o dönem geçerli olan 5+1 yabancı oyuncu kuralını ihlal etmişti. Teknik Direktörlüğünü Mustafa Denizli, yardımcı antrönörlüğünü ise Oğuz Çetin'in yaptığı Fenerbahçe 3-0 Beşiktaş'ın üstünlüğü ile biten maçın 62. dakikasında 6. yabancı oyuncuyu da sahaya sürmüş ve 3-0 hükmen mağlup olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*