Fener havada tehlike atlattı

Fener havada tehlike atlattı.20813
  • Giriş : 23.11.2008 / 12:20:00

Fener, dün gece iki büyük kabus yaşadı. Kafileyi taşıyan uçak, havada büyük tehlike atlattı, futbolcular panik yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'dan moralsiz ayrılan Fener'i havada da kötü bir sürpriz bekliyordu. Fener kafilesini taşıyan özel uçak, İstanbul'a iniş yapamadı. Kule İzmir'e dönün uyarısı yaparken, pilot ikinci denemesinde inmeyi başardı.

A.gücü ile deplasmanda berabere kalan ve ligdeki havası bozulan F.Bahçe'nin dönüşü de fırtınalı oldu. F.Bahçe kafilesini taşıyan özel uçak saat 19.00'da Sabiha Gökçen Havaalanı'na inmek üzere Ankara'dan havalandı. Sarı-lacivertli kafile Ankara dönüşü sıkıntılı bir uçak yolculuğu yaptı. Fenerbahçe'yi taşıyan özel uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'nı önce pas geçti. Kule görevlilerinin “inemiyorsanız geri dönün” ikazına rağmen ikinci denemede pilotlar uçağı indirmeyi başardı. Korkulu anlar yaayan futbolcular pilotları uzun süre alkışladı.

Kuleden İzmir'e dönün uyarısı

Yalova civarında inişe geçmeye başlayan uçağın kuleyle diyaloğunda “Burada fırtına var, iniş yapamazsınız. İzmir'e gidebilirsiniz” uyarısı geldi. Bunun üzerine tekrar havalanan uçak 40 dakika boyunca İstanbul üzerinde tur attı. Bu İstanbul turu boyunca hızı saatte 90 kilometreyi bulan müthiş rüzgâr nedeniyle sarsıntı yaşayan uçakta panik yaşandı. Yabancı oyuncular haç çıkarırken, Türkler de sürekli dua ettiler..

Önce pas geçti, futbolcular korktu!

Aynı şekilde Sabiha Gökçen'e inmesi gereken 4 uçağın daha iniş yapamadığı için İstanbul çevresinde tur attığı öğrenilirken, F.Bahçe uçağının pilotu fırtınaya rağmen şansını denemeye karar verdi.. Sarsıntılar arasında inişe geçen uçak, pisti gördüğü andan itibaren sarsıntıların şiddeti daha da arttı.. Buna karşın iniş başarıyla gerçekleşti.. Futbolcular, uçak tekerlekleri piste değdirdiği andan itibaren pilotu alkışladılar.. Başkan Aziz Yıldırım'ın olmadığı uçakta, asbaşkan Ali Koç bulunuyordu..

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*