Fener İstanbul'da yener!

Fener İstanbul'da yener! .32680
  • Giriş : 24.10.2007 / 13:21:00

Hollanda basını PSV'nin İstanbul rövanşından korkuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hollanda basını: PSV'nin kaderi İstanbul'daki maça bağlı...
Avrupa Şampiyonlar Ligi G grubunda dün akşam PSV Eindhoven ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 0–0 sona eren maça Hollanda basını geniş yer verdi.

Gazeteler, PSV'nin iyi bir Futbol ortaya koyamadığını, kaderinin İstanbul'daki maça bağlı olduğunu, Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki maçı da kazanamadığı takdirde gruptan çıkmasının çok güç olduğu görüşünü öne çıkardılar.
Gazeteler, Fenerbahçe'nin ise istediğini elde ettiğini kaydettiler.

Ülkenin en çok satan gazetesi De Telegraaf, "PSV yarışta kalmayı sürdürüyor" başlığıyla verdiği haberde, maç sonucunun, PSV için bir üst gruba yükselebilmek açısından büyük bir soru işareti oluşturduğunu belirterek, "Bir puan kazanç mı ? yoksa iki puan kayıp mı ?" diye sordu.
Alınan bir puan ile PSV'nin grupta üçüncü sıraya düştüğünü anımsatan gazete, Ronald Koeman'ın işinin iyice zorlaştığını, PSV'nin İstanbul'da kazanamadığı takdirde, arka arkaya dördüncü kez Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansının iyice tehlikeye gireceğini kaydetti.

De Trouw gazetesi de, "PSV'nin bulunduğu yer güvenli değil" başlığıyla duyurduğu haberinde, PSV'nin dün akşamki maçta, savunmada taktik açıdan başarılı olduğunu, aynı başarıyı ileri uçta gösteremediğini yazdı. PSV'nin Fenerbahçe karşısında çok zor durumlarda kaldığını, özellikle Deivid'in kırmızı kart görmesinin ardından PSV'nin güçsüzlüğünün sürdüğünü aktaran gazete, İstanbul'da Fenerbahçe'nin daha güçlü olacağı dikkate alındığında işinin ne kadar zor olduğunun görüleceğini kaydetti.

De Volkskrant gazetesi de maç sonucunu, "PSV'nin bundan sonra işi çok zor" başlığıyla duyurdu. Gazete, "Fenerbahçe İstanbul'da daha atak ve cesaretli oynayacağı için PSV'nin işi çok zor görünüyor" yorumunu yaptı.
Algemeen Dagblad gazetesi de, diğer gazetelerle hemen hemen aynı başlığı kullanarak, "PSV'yi çok ağır bir görev bekliyor" görüşünü öne çıkardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious