Fener Kezman'a sahip çıktı

Fener Kezman'a sahip çıktı.15010
  • Giriş : 15.04.2008 / 16:13:00

Fenerbahçe Kulübü, Ankaraspor maçında penaltı kaçırdıktan sonra yoğun eleştiriler alan golcü oyuncusu Mateja Kezman'a sahip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sarı-lacivertli kulubün resmi sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ligin 30. haftasında Ankaraspor karşılaşmasında kaçırdığı penaltının ardından futbolcumuz Mateja Kezman aleyhine basında yoğun bir yıpratma çabası olduğu gözlemlenmektedir. Mateja Kezman gibi santrafor mevkiinde oynayan pek çok önemli futbolcunun kariyerinde kaçırılan penaltılar bulunmaktadır. Mateja Kezman dünyada penaltı kaçıran ilk ve tek santrafor olmadığı gibi sonuncu da olmayacaktır. Mateja Kezman takımımızın santraforudur. Bu güne kadar takımımızın elde ettiği önemli başarılara attığı ve attırdığı gollerle katkıda bulunmuş ve takımımızın bu gün bulunduğu liderlik koltuğuna ulaşması sürecinde terini akıtmış, sakatlanmış, emek sarf etmiş bir futbolcumuzdur.

Ligde kazanılan puanlar takımımızın tüm bireylerinin değerli katkıları ile elde edilmiştir. Kazanılan puanlar gibi kaybedilen puanlar da tüm takım bireylerinin müşterek hatalarının bir sonucudur. Ankaraspor maçında kaybedilen puanlar son derece önemlidir ancak takımımız halen liderdir ve Ankaraspor maçı öncesinde olduğu gibi kalan tüm maçlarını kazanması halinde ligi şampiyon olarak tamamlayacaktır.

Bugün birlik beraberlik günüdür. Tüm futbolcularımız birbiri ile dayanışma halinde ve tek vücut olarak ortak amaçları olan şampiyonluk hedefine kilitlenmiş şekilde gelecek maçlara hazırlanmaktadır. Teknik ekibimiz ve tüm yönetimimiz de onların arkasındadır ve başarıya ulaşacaklarından hiçbir şekilde tereddüt etmemektedir. Bugün, taraftarımızın da takımımıza hep destek tam destek sloganına uygun bir şekilde devam eden şampiyonluk yarışında destek olmasının zamanıdır. Takımımız liderdir ve geri kalan maçlarında tüm rakiplerini yenecek güçtedir.

Fenerbahçe'ye gönül veren taraftarlarımızı santraforumuz Mateja Kezman ekseninde yapılan olumsuz haberlere karşı uyanık olmaya davet ediyoruz. Bu tip haberlerin takımımızın birlik ve beraberliğine zarar vermeye yönelik haberler olduğunu hatırlatıyor ve bunların sadece rakiplerimizi mutlu edeceğinin unutulmaması gerektiğini belirtiyor ve değerli basınımızın şampiyonluğa yürüdüğümüz bu günlerde oyuncularımızı hedef alan yayınlardan kaçınmasını arzu ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious