Fener maçına geniş güvenlik önlemi alındı

Fener maçına geniş güvenlik önlemi alındı.10482
  • Giriş : 18.03.2009 / 12:21:00

Bursaspor-Fenerbahçe maçında, bin 400 güvenlik görevlisinin görev yapacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig'de Cuma günü oynanacak Bursaspor-Fenerbahçe maçında, bin 400 güvenlik görevlisinin görev yapacağı bildirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu'nda Vali Yardımcısı Selman Yenigün başkanlığında toplanan İl Güvenlik Kurulu, 20 Mart Cuma günü oynanacak Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak Bursaspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili alınacak güvenlik tedbirlerini belirledi.

Toplantıda, toplam bin 400 güvenlik mensubunun maçta görev yapması ve çocuklar da dahil olmak üzere biletsiz seyircilerin maça alınmaması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, 1 Mart Pazar günü oynanan Bursaspor-Kocaelispor maçı sırasında ve sonrasında çıkan olaylarla ilgili verilen cezalar açıklandı

Maç sonrası misafir takım taraftarlarını taşıyan otobüsleri taşladığı, görevli memuru yaraladığı, 5149 Sayılı Kanun'un 11 ve 12. maddelerine aykırı davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle 4 Bursaspor taraftarına bin 680'er lira para ve 6 ay Bursaspor müsabakalarını izlememe cezası verildiği bildirildi.

18 yaşından küçük bir Bursaspor taraftarına ise bin 120 lira para, 4 ay Bursaspor müsabakalarını izlememe cezası verildiği kaydedildi.

Tribünde bulunan koltukları kırdıktan sonra sahaya attıkları gerekçesiyle ise Kocaelispor taraftarı 3 kişiye bin 120'şer lira para ve 6 ay Kocaelispor maçlarını izlememe cezası, 18 yaşından küçük olan bir taraftara ise 747 lira para ve 4 ay Kocaelispor maçlarını izlememe cezası verildiği bildirildi.

Toplantı, daha sonra basın mensuplarına kapalı şekilde devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*