Fener seçim sonuçları - Fenerbahçe seçim sonuçları - FB başkanlık seçimi sonuçları

Fener seçim sonuçları - Fenerbahçe seçim sonuçları - FB başkanlık seçimi sonuçları.13531
03.11.2013 / 17:49:59

Fenerbahçe Başkanlık seçimi sonuçları, açıklama yapıldığı anda Haber Aktüel sayfalarında olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Fenerbahçe maçının detaylarına ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İşte bazı detaylar...

3 Temmuz sürecinin ilk günlerinden sonra yaklaşık 2.5 yıldır yan yana gelmemeye dikkat eden Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Kongresi'nin son saatlerinde bir araya geldi.

Fenerbahçe'de uzun süredir araları açık olan Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınlar sonunda yan yana geldiler. 3 Temmuz sürecinin ilk günlerinde, Aydınlar'ın Yıldırım'ı hastanede ziyaretinden sonra yan yana gelmemeye dikkat eden ikili, Fenerbahçe Kongresi'nin son saatlerinde bir araya geldi. 

Olağanüstü Genel Kurul Divan Başkanı Vefa Küçük'ün ricası üzerine Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, Divan Başkanlığı masasına gelerek 17.00'den itibaren, yani sandıkların kapanmasıyla beraber kongre sonucunu yan yana beklemeye başladı.

Ortalarında Vefa Küçük otururken, Yıldırım ve Aydınlar tokalaşıp birbirlerine başarı dilediler ve hayırlı olması temennisinde bulundular.

Tribünden kalkıp Divan Başkanlığı masasına gelen Aydınlar, Aziz Yıldırım ile tokalaştı. Bu görüntü tribünlerden, salonda bulunanlardan alkış aldı.
Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar'ın el sıkışıp öpüşmesi salondaki havası olumlu yönde değiştirdi.

Vefa Küçük araya girerek, "İşte Fenerbahçe bu. Fenerbahçelilik bu. İki başkan adayımıza da gösterdikleri bu anlayıştan dolayı teşekkür ederim. Fenerbahçe'de her zaman dostluk olur. Her şey Fenerbahçe için, Fenerbahçe'nin gücü buradan bir kez daha ortaya çıktı" dedi.

Yaklaşık 15 dakika bir arada duran ikili daha sonra yerlerine geçti. Aziz Yıldırım yönetim masasına dönerken, Aydınlar tribüne oturdu.

Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, başkan ve yönetim kurulunun seçimi için oy verme işlemi tamamlandı.
     
Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen genel kurulun ikinci gününde, başkan ve yönetim kurullarının seçimi oy verme işlemi sona erdi.
     
Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar başkanlık yarışına tutuştuğu seçimde üyeler saat 17.00'ye kadar 23 sandıkta oy kullandı.
        
UEFA'nın verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasının CAS tarafından onanmasının ardından sarı- lacivertlilerde kongre kararı alınmıştı. 26 Ekim'de çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen toplantı, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'da gerçekleştiriliyor.

Bugüne kadar 5 ismin adının geçtiği Fenerbahçe Kongresi'nde başkanlık için artık 2 isim yarışıyor: Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar

Kongre öncesi, mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Eski Futbol Federasyonu Başkanı ve kulübün eski yöneticisi Mehmet Ali Aydınlar, Hulusi Belgü ve Yamen Uzun adaylıklarını açıklamıştı.

Ancak bu 4 isimden Hulusi Belgü, hakkındaki geçici ihraç kararının kaldırılması yönündeki oylamada olumsuz yanıt alınca adaylık şansını da kaybetti. 

Bu arada Genel Kurul'un ilk gününde genç kongre üyesi Barış Aksen de adaylığını açıklamıştı. Kürsüye gelen ve bir konuşma yapan Aksen, konuşmasının sonunda adaylıktan çekildiğini söyledi.

Diğer yandan Fenerbahçe Kongresi'nde ilginç bir olay yaşandı. Başkan adaylarından Yamen Uzun, yönetim kurulu aday listesini ve başkanlık oy pusulasını Divan Başkanlığı'na zamanında sunamadı. Önce adaylığı düştüğü açıklanan Uzun'un daha sonra sadece kendi adını vererek adaylık hakkı kazandı. Ancak daha sonra Yamen Uzun son kararını verdi ve adaylıktan çekildi.

Fenerbahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, daha önce yaptığı açıklamada yeni dönem görev almayacağını söylemişti. Ancak Kiğılı baskılara dayanamayarak 1.5 yıl daha yöneticilik yapmayı kabul etti.

Kongre sırasında NTV Spor'dan Erbatur Ergenekon'un sorularını yanıtlayan Kiğılı, çarpıcı açıklamalar yaptı. Seçim atmosferinden övgüyle bahseden Kiğılı, Mehmet Ali Aydınlar'ın Yönetim Kurulu listesi içinse "Acemiler" şeklinde ilginç bir ifade kullandı...

"DÜN '%100 YILDIRIM' DERDİM, BUGÜN DİYEMEM"
Kongrenin harika bir atmosferde geçtiğini ifade eden Kiğılı, seçimi kimin kazanacağı konusunda ilginç bir açıklama yaptı: "Dünkü atmosfere bakarsanız Aziz Yıldırım'ın kazanacağın söyleyebilirdim. Ama bugünkü atmosfere bakarsanız %100 kazanacağın söyleyemem"

ÖNCE ÖVDÜ, SONRA...
Mehmet Ali Aydınlar'ın "Tarihin en iyi listesini yaptım" sözlerini değerlendiren Abdullah Kiğılı, adeta sağ gösterip sol vurdu. "Sözlerine Aydınlar'a katıldığını söyleyerek giren tecrübeli yönetici, söz konusu listede çok değerli iş adamlarının yer aldığını ve bir çoğuyla arkadaş olduğunu vurgulayarak devam etti. Kiğılı'nın sonraki sözleri ise dikkat çekiciydi: "Ama burada önemli bir fark var, o da şu: Önemli olan listedeki isim değil, listedeki ismin vakit ayırıp kulübe hizmet etmesi. Yoksa listeye yazarsınız, 3 ayda bir kulübe gelir 'Merhaba, nasılsınız?' der; çeker gider"

ACEMİ TANIMLAMASI!
NTV Spor Muhabiri Erbatur Ergenekon'un "Yani dışarıdan kolay mı gözüküyor diyorsunuz?" sorusu üzerine ise Kiğılı şöyle yanıt verdi: "Acemiler için öyledir"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*