Fener tribünleri birbirine düştü

Fener tribünleri birbirine düştü.30983
  • Giriş : 02.08.2008 / 19:42:00
  • Güncelleme : 02.08.2008 / 19:03:30

Fenerbahçe'nin iki büyük tribün grubu antu.com ile Genç Fenerbahçeliler, birbirine düştü. Fenerbahçe-MTK maçında yaşanan kavganın ardından her iki grup da birbirlerine ağır sözler içeren açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kavga nedeniyle Genç Fenerbahçeliler aleyhine açıklama yapan antu.com, "Olmadı GFB" diyerek arkadaşlarına sitem etti. Açıklama şöyle devam etti: "Bu sezonun ilk resmi maçında tribünlerimizde istenmeyen olaylar oldu. Maraton Üst`te GFB`nin bulunduğu E Blok`ta kavga çıktı. Artık, bu gerginliklerin bitmesini tribünlerimzin tekrar tek vücut olmasını istiyoruz."

BAŞKANA YAPILAN SUÇLAMALAR ÇOK AĞIR

İnternethaber'in haberine göre, Fenerbahçe taraftarları aslında genç Fenerbahçeliler'e başka bir nedenle bozuktu. Açıklamalarında o konuya da şöyle yer verdiler: Bu olaylardan daha üzücü olanı ise GFB direk başkanımızı hedef alan açıklamaları oldu. GFB başkanımızın bedava bilet dağıttığını, kendilerine karşı bir grubu tribünlere soktuğunu ve insanların canını tehlikeye attığını iddia etti. Bunlar ağır suçlamalardır ve öyle ortaya atıp ispatlanmadan kapatılacak türden şeyler değildir.

YA KONUŞMAYIN, YA DA KANITLARI GÖSTERİN

Ancak bu son olayda sergilenen tavır yanlıştır. Çünkü bu kadar ağır suçladığınız kişi sıradan biri değil, hepimizin sevdası olan Fenerbahçemizin başkanıdır. Ya bu açıklamaları hiç yapmayacaktınız ya da arkasında durup kanıtlarını gösterip işi yargıya havale edecektiniz."

Antu.com'dan yapılan bu açıklamaya Genç Fenerliler'den yanıt gecikmedi. Onlar da sıkıntılarını şöyle anlattılar:

GFB: İLK DARBE KOMBİNELERİN ÇEKİLMESİYDİ

Son 3-4 senedir kötü giden tribünleri düzeltmek amacıyla her türlü fedakarlığı yaparak kendi imkanlarımız doğrultusunda organize olarak Maraton Üst E Blok ağırlıklı olmak üzere Maraton Üst tribününün tüm bloklarına yayılan GFB üyelerine ilk darbe satışta olan E Blok kombinelerinin aniden hiçbir neden gösterilmeden satıştan çekilmesiyle geldi. (...)

AZİZ YILDIRIM KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRDÜ

Olayın iç yüzü aslında 1 Ekim 2006 Pazar günü Kadıköy'de oynanan Bursaspor maçı esnasında Sn. Aziz Yıldırım'ın tribünlerin bir olduğu bir günde kardeşi kardeşe düşürme çabalarının devamıdır.

Bahsi geçen olayın tahrikçileri ve provakatörleri içindeki Fenerbahçe sevgisi yerine göbeğini büyütmüş, Sn. Aziz Yıldırım'dan aldığı bedava kombinelerle ahkam kesmeye çalışan ve GFB üzerine oynanan oyunların bir maşası olan bir zavallı, onun kardeşi olan bir serseri ve peşinden gelen 3-5 kişidir.

KONUŞMAYA HERKES ŞAHİT

Bu kişilere Sn. Aziz Yıldırım tarafından ücretsiz olarak Maraton Üst E Blok kombinesi verilmiştir.

Olaylar esnasında sürekli olarak Sn. Aziz Yıldırım ile görüştüklerine telefon konuşmaları esnasında “Başkanım” diye hitap ettiklerini duyan herkes şahit olmuştur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*