Fener zirveye oynuyor!

Fener zirveye oynuyor!.14708
  • Giriş : 14.02.2008 / 18:08:00

Fenerbahçe, dünyanın en çok kazanan futbol kulüpleri arasına girmeye aday oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Deloitte Spor Sektörü Grubu’nun her yıl gerçekleştirdiği çalışmanın, 2006-2007 sezonu finansal verilerine dayanarak hazırlanan araştırmasında Fenerbahçe’nin 87,2 milyon Avroluk gelirle önümüzdeki yıllarda dünyanın en çok kazanan Futbol kulüpleri arasına girmeye aday olduğu belirtildi.

"MONEY LEAGUE’YE GİREN İLK TÜRK KULÜBÜYÜZ"
Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin, yaptığı açıklamada, "Deloitte Footbal Money League"e giren ilk Türk kulübü olduklarını bildirdi. Transfer geliri gibi bazı gelirlerin kurallar gereği eklenmediği sıralama tablosunda Fenerbahçe’nin 87,2 milyon Avro ile 25. sırada yer aldığını ifade eden Kuşin, bu tablonun Aziz Yıldırım’ın kulübe ilk kez başkan seçilişinin 10. yıldönümüne rastlamasının da 10 yıl önce dünya kulübü olma hedefine 10. yılda ulaşıldığının somut bir göstergesi olduğunu kaydetti. Kuşin’in açıklaması özetle şöyle: "Fenerbahçe Spor Kulübü, her yıl İngiltere’de Deloitte&Touche merkezi tarafından yayınlanan Money League’e giren ilk Türk Spor Kulübü oldu.

Transfer geliri gibi bazı gelirlerin kurallar gereği eklenmediği tabloda Fenerbahçe 87,2 milyon Avro ile yer aldı. Bu tutar, Fenerbahçe’nin Futbol dışı gelirlerinin ve bütçesinin tamamını içermiyor. Beş şirketinin gelirlerini de içermiyor. Hesaplamalara tüm şirketlerin toplam gelirlerinin sadece temettü şeklinde kulübün gelirleri içine yansıyan tutarlar giriyor. 87,2 milyon Avro ile listede 25. sırada olan Fenerbahçe’nin altında Benfica, West Ham United, Manchester City, Aston Villa, Everton gibi dünyanın en ünlü kulüpleri yer alıyor. Bu tablonun başkan Aziz Yıldırım’ın seçildiği günün 10. yıldönümüne rastlaması da on yıl önce dünya kulübü olma hedefine 10. yılda ulaşılmış olmasının somut bir göstergesi oldu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious