Fenerbahçe, Amerika’nın kralını aldı

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe’nin yeni transferi Uruguaylı Lugano’yu Brezilya’da yayımlanan O Globo gazetesi yazarı Felipe Mallo, şu sözlerle anlattı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aralık ayında Dünya Kulüpler Kupası’nda Liverpool forvetlerini tek başına durdurduğunu belirten Felipe Mallo, "Diego Alfredo Lugano Moreno, müthiş bir futbolcu. Özellikle hava toplarında kimseye geçit vermiyor. Kendisinden uzun forvetlere karşı bile zamanlamasıyla top göstermiyor. Aralık ayında Dünya Kulüpler Kupası’nda Liverpool forvetlerini tek başına durdurdu. Sao Paulo maçı 1-0 kazandı, o maçın adamı seçildi. Kale çizgisinden akrobatik hareketlerle inanılmaz goller çıkarıyor, pozisyonları seziyor" dedi.

Brezilyanın ünlü gazetecisi Mallo, daha sonra şu görüşlere yer verdi, "Markaja aldığı forvete top göstermez. Müthiş sürati, kornerlerde ileriye çıkarak gol atmasıyla tanınıyor. Lakabı ’Tota’ ama ona ’Rey de America’ diyorlar. Yani Amerika’nın kralı. Sao Paulo’da oynayan tek yabancı olması ona verilen değeri gösteriyor. Fenerbahçe çok büyük iş yaptı. Geçen sezon Brezilya’da yılın savunma oyuncusu seçilmesi de kalitesinin ispatı. O gerçek bir profesyonel, gerçek bir savaşçı.

Futbolla yatıp, futbolla kalkıyor. Mesleğini o kadar ciddiye alıyor ki formasını kutsal gördüğü için hiçbir maçtan sonra değiştirmiyor. Fenerbahçe’nin artık göbekten gol yemeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Lugano yeteneklerini, kalitesini biliyor kendini şöyle özetliyor: Fizik gücümü çok iyi kullanırım. 90 dakika oyundan kopmam. Kontrataklara karşı dikkatliyim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious