Fenerbahçe Anıtkabir'i ziyaret etti

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Kulübü’nü ziyaretinin 89. yıl dönümünde sarı-lacivertli camia Anıtkabir'i ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçeliler Ulu Önder'in kabri başında

Sabah erken saatlerden itibaren Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurt dışı derneklerinden gelen binlerce Fenerbahçeli taraftar, Atatürk'ü Anıtkabir'de kabri başında ziyaret etti.

Eski Fenerbahçeli sporcular, dernekler ve taraftarların yoğun katılımı ile gerçekleşen ziyarette kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri 81 ilden gelen vatan toprağını teslim aldılar. Atatürk'ün mozolesinin bulunduğu şeref salonundaki törenden sonra, Atatürk müzesini gezen Fenerbahçeliler, özellikle Yıldırım ve Asbaşkan Ali Koç'a sevgi gösterilerinde bulundular.

YILDIRIM ÖZEL DEFTERİ İMZALADI

Atatürk'ün mozolesine çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Aziz Yıldırım, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Ulu Önderimiz, Bundan tam 89 yıl önce, 1918 yılının 3 Mayıs günü, Yıldırım Orduları Kumandanı olarak, uğrunda, güçlerini, kanlarını, canlarını verdikleri vatanlarına, 'üstün hizmeti geçmiş kişilere sahip bu kulübü tebrik etmeyi vazife edindiğinizi', altın harflerle kulüp şeref defterimize kaydetmiştiniz.

Aradan geçen yıllar, vatana ve ulusumuza bağlılığımızı daha da güçlendirmiş, cumhuriyet ve devrimlerine sahip çıkma arzumuzu, her zamankinden daha da artırmıştır.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, gösterdiğin hedeflere azimle koşuyor, 81 ilimizden getirdiğimiz vatan toprağını, bağlılığımızın bir ifadesi olarak saygıyla size sunuyoruz. Rahat uyu Atam."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious