Fenerbahçe başkanı kim oldu? Fenerbahçe başkanlık seçimi sonuçları

Fenerbahçe başkanı kim oldu? Fenerbahçe başkanlık seçimi sonuçları.17890
03.11.2013 / 17:36:27

Fenerbahçeliler yeni Başkanı'nı seçmek için bugün sandık başına gitti ve oylarını verdi. İşte detaylar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Seçim ve seçim sonuçları ile ilgili detayları haber Aktüel ana sayfasından alabilirsiniz. Seçim saat 17:00'de sona erdi.

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında ikinci ve en önemli güne gelindi.

Fenerbahçe olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında oylama işleminin sonuna gelindi. Sabah saat 10.00'da başlayan seçime kongre üyelerinin ilgisi bir hayli fazla oldu. Oy sandıklarının başında zaman zaman kuyruklar oluşurken, yorumda bulunan herkes çok kaliteli bir kongre gerçekleştirildiğini söyledi. Yamen Uzun'un adaylıktan çekilmesinin ardından Mehmet Ali Aydınlar ile Aziz Yıldırım'ın çekiştiği seçimde, saat 17.00 itibariyle oylamaya son verildi.

23 sandığa bölünen toplam 9804 oyun teker teker sayılmasının ardından ve Sarı Lacivertlilerin yeni başkanı belli olacak.

Seçim sürecinin başladığı günden bu yana yan yana gelmemeye dikkat eden Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar kongrenin son saatlerinde bir araya geldi.

Divan Başkanı Vefa Küçük'ün ricası üzerine Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, divan başkanlığı masasına gelerek 17.00'den itibaren, yani sandıkların kapanmasıyla beraber kongre sonucunu yan yana beklemeye başladı.

Ortalarında Vefa Küçük otururken, Yıldırım ve Aydınlar tokalaşıp birbirlerine başarı dilediler ve hayırlı olması temennisinde bulundular.

Tribünden kalkıp divan başkanlığı masasına gelen ikili Aydınlar, Aziz Yıldırım ile tokalaştı. Bu görüntü tribünlerden, salonda bulunanlardan alkış aldı.

Aziz Yıldırım ve Mehmet ali Aydınlar'ın el sıkışıp öpüşmesi salondaki havası olumlu yönde değiştirdi. Vefa Küçük araya girerek, "İşte Fenerbahçe bu. Fenerbahçelilik bu. İki başkan adayımıza da gösterdikleri bu anlayıştan dolayı teşekkür ederim.

Fenerbahçe'de her zaman dostluk olur. Her şey Fenerbahçe için, Fenerbahçe'nin gücü buradan bir kez daha ortaya çıktı" dedi.
Yaklaşık 15 dakika bir arada duran ikili daha sonra yerlerine geçti. Aziz Yıldırım yönetim masasına dönerken, Aydınlar tribüne oturdu.

Kongreden öne çıkan notlar;

*Saat 17.00 itibariyle oylama işlemine son verilerek, oylarım sayımına geçildi.

*Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Fenerbahçe'nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu için Ülker Sports Arena'ya geldi. Bilal Erdoğan sandık başına geçerek oyunu kullandı ve hayırlı olması temennisinde bulundu.

*Bu arada, kongreye dedesiyle birlikte gelen 4 yaşındaki Kerem, dedesini kaybedince divan başkanlığına getirildi. Salonda Kerem’in divan başkanlığına getirildiği, dedesinin gelip alması yönünde anons yapıldı. Anonstan sonra kimse gelmeyince kongre divan başkanı Vefa Küçük, "Bu küçük yavruyu alan olmazsa biz divan olarak kendisini evlat edineceğiz. İlerde Fenerbahçe’ye başkan olarak yetiştireceğiz" diye espri yaptı. Daha sonra Kerem’in, dedesine teslim edildiği öğrenildi.

*Eski Genelkurmay başkanlarından emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, oyuncu Kadir İnanır, tiyatrocu Selçuk Yöntem, şarkıcı Adnan Şenşes, Ankaragücü Kulübü’nün eski başkanı Cemal Aydın da kongrede oy kullandı.

*Adaylardan Aziz Yıldırım kongre alanına gelerek oyunu kullandı. Kongre üyelerinin Aziz Yıldırım'a yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.

*Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi, Ülker Sports Arena’nın girişinde kongre üyelerini karşıladı.

*Eski yöneticilerden Cihan Kamer ve Şadan Kalkavan oylarını kullandılar. Başkan Aziz Yıldırım'ın da oy kullanmak için salona gelen delegelerle teker tek tokalaşıyor.

*Dün olduğu gibi bugün de üst düzey güvenlik önlemler alındı. TOMAlar, İtfaiyeler ve Ambulanslar hazır bekletiliyor.

*Fenerbahçe kongresinde oy kullanımı devam ediyor. 13.416 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu Fenerbahçe olağanüstü genel kuruluna katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi.

*Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar da oyunu kullandı.

*Eski başkan Ali Şen ve Mehmet Ali Aydınlar'ın listesinde yer alan oğlu Metin Şen de alana gelerek oylarını kullandılar. İkili daha sonra basın mensuplarına poz verdi.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*